Jędrna i gładka skóra, zwłaszcza po 40. roku życia to marzenie wielu kobiet. Niestety ubytki tkankowe spowodowane upływem czasu uwydatniają zmiany na twarzy i szyi – skóra traci napięcie, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Czasu nie zatrzymamy, ale możemy spowolnić jego wpływ na skórę i chcąc to zrobić skutecznie, warto sięgnąć po krem z kolagenem, który ją wzmocni, zapewni elastyczność i w widoczny sposób poprawi ogólną kondycję cery.

Z uwagi na spektrum swojego działania, kolagen ma szerokie zastosowanie zarówno w kosmetologii, medycynie, jak i dietetyce. W kosmetologii jego aktywne formy zaczęto wykorzystywać około 30 lat temu, opracowując jedne z lepszych produktów na rynku. Sam krem z kolagenem czy inne kosmetyki posiadające go w swoim składzie, uchodzą za wyjątkowo skuteczne w pielęgnacji skóry osłabionej, przesuszonej oraz dojrzałej. Często wzbogacone swoim składem pomagają skórze odzyskać optymalną strukturę. Jakie jeszcze korzyści posiada krem z kolagenem do twarzy i dlaczego warto go stosować?

Czym jest kolagen i dlaczego powstają zmarszczki?

Kolagen jest podstawą tkanki łącznej w naszej skórze, odpowiadając za jej odpowiednie nawilżenie i elastyczność. Jako element delikatnego rusztowania dla skóry, włókna kolagenu oraz elastyny zapewniają jej odpowiednie napięcie w procesie regularnej odnowy komórkowej. Niestety, wraz z wiekiem proces ten słabnie, organizm produkuje coraz mniej kolagenu i jego poziom stopniowo spada. Zmniejsza się objętości tkanki podskórnej, co prowadzi do wiotczenia skóry, jej przesuszenia i pojawienia się pierwszych zmarszczek. Cera traci swoja witalność. Sprzyja temu również spadek aktywności gruczołów łojowych, a tym samym spada poziom lipidów i jej wilgotność, na co dodatkowo niekorzystny wpływ mają czynniki zewnętrzne w postaci promieniowania UV, niewłaściwej diety czy stresu.

Krem z kolagenem – zalety

Kolagen, który dostarcza skórze niezbędnych protein, przyczynia się do odbudowy jej struktury. Dlatego w trosce o młody wygląd, aby spowolnić procesy starzenia, powinno się go uzupełniać, co jest szczególnie wskazane po 30. roku życia. Możesz sięgnąć po krem z kolagenem, emulsję czy serum z oferty sklepu Beautikon https://beautikon.com/collections/kolagen i wypróbować ujędrniające oraz nawilżające formuły, które przywrócą Twojej skórze sprężystość i jędrność, spłycą zmarszczki mimiczne oraz nadadzą jej blask.

Zawarty w kremie hydralizowany kolagen morski, poza tym, że odpowiednio nawilża i odżywia skórę, sprawi, że zacznie lepiej funkcjonować – stanie się bardziej odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne, co w konsekwencji przyspieszy regenerację i sprawi, że będzie wyglądać znacznie lepiej.