Manicure hybrydowy zdobył popularność przede wszystkim ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne i długi czas utrzymywania się na płytce paznokcia. Trwałe lakiery hybrydowe można nosić od dwóch do nawet pięciu tygodni, nie odczuwając różnicy w jakości i wyglądzie pokrycia. Co jednak, jeśli chce się odpocząć od manicure’u hybrydowego i go z paznokci usunąć? Jak to zrobić?

U kosmetyczki

Manicure hybrydowy wykonywany przy pomocy dobrej jakości produktów (takich jak np. polskie lakiery hybrydowe Polish Hybrid) może utrzymać się na paznokciach całą wieczność. Jest to oczywiście metafora, jednak gdyby paznokcie nie rosły, kto wie, czy hipoteza ta nie okazałaby się słuszna. Trwałość lakierów hybrydowych jest ich największą zaletą, ale i najpoważniejszą wadą, gdyż naprawdę trudno jest je całkowicie ściągnąć z płytki paznokcia.

Dlatego osobom, które nie mają doświadczenia w zdejmowaniu hybryd, poleca się wizytę u kosmetyczki lub stylistki paznokci. Skorzystanie z pomocy profesjonalistki powinno być gwarancją prawidłowo wykonanego zabiegu. Koszt ściągnięcia hybrydy to od 20 do 80 zł, w zależności od lokalizacji, stopnia popularności salonu czy też technik w nim stosowanych. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę fakt, że oszczędzając te kilkadziesiąt złotych i eksperymentując z usuwaniem hybryd na własną rękę można nawet nieodwracalnie zniszczyć naturalną płytkę paznokcia.

W domu

Oczywiście, trwałe lakiery hybrydowe da się też usunąć samodzielnie – chociaż lepiej, przynajmniej za pierwszym razem, zrobić to pod czujnym okiem manicurzystki czy doświadczonej koleżanki. Paznokcie hybrydowe można zdjąć, używając czystego acetonu, acetonowego zmywacza lub specjalnego, dostępnego w drogeriach preparatu do usuwania hybrydy. Do wykonania zabiegu przyda się też pilnik o gradacji 180, waciki, folia aluminiowa i drewniane “kopytko” używane w salonach kosmetycznych. Zatem do dzieła!

 1. Pierwszym krokiem jest delikatne opiłowanie topu hybrydowego, czyli zewnętrznej części paznokcia. Na tym etapie należy zachować szczególną ostrożność, aby nie zniszczyć skórek czy samej płytki.
 2. Kolejnym etapem jest nałożenie na paznokcie nasączonego acetonem lub zmywaczem z acetonem wacika. Dość popularna metoda polegająca na maczaniu dłoni w acetonie czy zmywaczu jest bardzo inwazyjna i ma szkodliwy wpływ na skórę dłoni.
 3. Następnym krokiem jest owinięcie każdego paznokcia folią aluminiową (bądź specjalną folią do usuwania hybryd). Teraz należy odczekać, aż użyty wcześniej specyfik rozpuści lakier. Jak długo?
  W przypadku:
  • czystego acetonu: 5-8 minut;
  • acetonowego zmywacza: 10-15 minut;
  • preparatu do ściągania lakieru hybrydowego – ok. 10 minut (czas działania podany jest na opakowaniu lub w ulotce).
 4. Ostatnim już krokiem jest delikatnie ściągnięcie nałożonych na paznokcie folii oraz podważenie lekko rozpuszczonego lakieru wcześniej wspomnianym kopytkiem, a następnie usunięcie go.

Voila! Trwałe lakiery hybrydowe jednak da się (i powinno raz na jakiś czas) usunąć. Niezależnie od tego, czy będzie się to robiło u kosmetyczki czy w zaciszu domowego ogniska, pewne jest, że pierwszy raz nie będzie tym ostatnim. W końcu hybrydy takie jak lakiery hybrydowe Polish Hybrid produkowane są w coraz to większej ilości odcieni i stylów – kto by się nie skusił?