Obecnie istnieje cała masę miejsc, gdzie można się wybrać wraz z całą rodziną. Wszystko zależy od naszych preferencji – od tego, czy wolimy aktywnie spędzać czas, czy raczej wypoczywać na leżaku. A może jesteśmy spragnieni przygód i chcemy poznać wiele nowych rzeczy. Gdzie wybrać się z dzieckiem na zimowe wczasy?

W przypadku wycieczek organizowanych na własną rękę, nie z biur podróży, sami dbamy o program wyjazdu, dlatego praktycznie możemy zrobić wszystko, w bardzo wielu kwestiach ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Zabierając się za planowanie, pierwszą i najważniejszą kwestią, jaką musimy poruszyć przy planowaniu wspólnego wyjazdu z rodziną to punkt docelowy – wczasy w Polsce czy za granicą?

Nieważne, czy zdecydujemy się na nocleg w Olkuszu czy pobyt w Łebie. Organizując wyjazd, atrakcje zależą od nas. Kiedy planujemy wyjazd z dzieckiem, atrakcje to właśnie ten najważniejszy punkt programu. Musimy zadbać więc, by najmłodsi się nie nudzili. Organizowanie czasu zależy w dużej mierze od pory roku, w jaką wybieramy się na urlop. Jeśli jest to zima, można obrać kurs w góry. Dzieci z reguły świetnie bawią się na nartach, gdzie można się pobawić, wyszaleć. Dlatego takie miejsca jak Zakopane, Szczyrk czy Karpacz będą idealne dla rodzin, które stawiają na aktywny wypoczynek. Jeśli lubicie rodzinne spacery wśród zieleni i pięknych widoków, rozważcie wyjazd na Mazury bądź w okolice licznych parków krajobrazowych – na przykład do Olkusza. Sprawdź, gdzie znaleźć idealny nocleg w Olkuszu: http://www.hotel-lokietek.pl/hotel/noclegi. Natomiast, jeśli preferujecie leniuchowanie na plaży, wycieczki statkiem i kąpiele w morzu, to warto rozważyć wyjazd w nadbałtyckie miejscowości.  

Jakie atrakcje zapewnić dziecku?

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na nocleg w Olkuszu, w Zakopanem czy Ostródzie, warto na początek rozejrzeć się po okolicy. Co oprócz podstawowych atrakcji, takich jak jazda na nartach, pływanie w morzu czy spacery po parkach, możesz zapewnić swojej pociesze? Zorientuj się, czy w okolicy, w której się zatrzymacie, zlokalizowane są parki wodne, baseny, ogrody zoologiczne, ciekawe muzea czy wesołe miasteczka. Będą one idealnym elementem wycieczki, podczas której dzieci będą się bawić rewelacyjnie.