Odzież moro widać na ulicy w każdym sezonie. Spodnie, bluzy, koszule a nawet legginsy i obcisłe t-shirty z charakterystycznym wzorem są obecne na ulicach od lat. Jest jednak element garderoby, którego popularność utrzymuje się na poziomie niezmiennym – kurtka moro.

Za co lubimy kurtki moro?

Kurtki nawiązujące wzorem do mundurów, na ogół mają równie funkcjonalny krój, który doceniają zarówno amatorzy niedzielnych wycieczek do lasu, jak i miłośnicy bardziej ekstremalnych form fizycznej aktywności.
Swobodę ruchów i charakterystyczną maskującą kolorystyką, doceniają jednak nie tylko oni.
Kurtki moro noszą wszyscy – mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Jeśli szukasz kurtki z charakterem, moro jest dla ciebie idealną propozycją. Tym bardziej, że militarny wzór może maskować naprawdę interesujący krój.

Moro a moda

Inspiracje militarystyczne widoczne są w propozycjach największych projektantów, którzy tworzą modę casual, ale modę na moro tak naprawdę dyktuje ulica.
To dlatego charakterystyczne cętki i plamy widujemy sezon po sezonie od wielu lat. Moda ma jednak wpływ na fason kurtki moro, który zmienia się zwłaszcza w przypadku kurtek damskich.
Obecnie coraz częściej widuje się kurtki moro niezwykle kobieco dopasowane do sylwetki, a zdobiące je wzory nawiązują do mundurowych barw maskujących, najdelikatniej mówiąc – bardzo luźno.
Nie dziwi nikogo kurtka moro z „maskowaniem” w odcieniach różu, co raczej ma przyciągać wzrok w miejskiej dżungli, niż służyć temu, do czego moro zostało stworzone.

Moda też dyktuje zestawiania poszczególnych części garderoby w całościowe stylizacje. Tu zauważamy pewne wahania. O ile do niedawna kurtka moro była dobrze postrzegana z bojówkami w tym kolorze, o tyle teraz lepiej jest nosić ją osobno, aby nie być całkowicie passe.

Skąd ta popularność moro?

Niezmienną popularność samego wzoru tak naprawdę trudno jest jednoznacznie i racjonalnie wytłumaczyć. Istnieją teorie które głoszą, że „moro się nie brudzi”. O ile w przypadku oryginalnych kurtek wojskowych ma to sens, o tyle w przypadku jasnych i słodkich kurteczek damskich, już nie bardzo.
Tak naprawdę oczywiste jest tylko to, że moro popularne było, jest i pewnie będzie zawsze.