Plac zabaw dla dzieci to miejsce, w którym lubi przebywać każdy maluch. Liczne atrakcje pozwalają na aktywne spędzenie czasu i zabawę przez długie godziny.

Jednak, aby opiekunowie nie musi codziennie chodzić z maluchem do publicznych punktów zabaw, które często są zatłoczone i oddalone dość daleko od miejsca zamieszkania, dobrym rozwiązaniem jest urządzenie placu zabaw w ogrodzie. Dzięki temu każde dziecko, będzie chętnie spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu. 

Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie?

Plac zabaw do ogrodu przydomowego nie wymaga zbyt dużego nakładu kosztów. Stworzenie bezpiecznego miejsca do zabawy jest bardzo proste. Trzeba zadbać o kilka najważniejszych elementów, takich jak:

  • piaskownica – jest to ponadczasowa atrakcja, w której mnóstwo czasu spędziły wszystkie pokolenia. Warto wybrać drewnianą piaskownicę z ławeczkami. Żeby zabawa była lepsza, dobrze jest (w ciepłe dni) zapewnić maluchowi dostęp do wody oraz zestaw bezpiecznych foremek i naczynek. Piaskownice trzeba koniecznie przykrywać na noc, aby piasek nie został zanieczyszczony. Ciekawym rozwiązaniem są piaskownice, które swoim kształtem przypominają różne przedmioty jak np. łódka.
  • zjeżdżalnia – dzieciaki uwielbiają zjeżdżalnię, można z niej zjechać prosto do piaskownicy. W upalne dni ciekawym pomysłem jest wstawienie zjeżdżalni do baseniku. 
  • huśtawka – zarówno młodsi jak i starsi uwielbiają huśtawki, ogrodowe place zabaw, muszą być w nie koniecznie wyposażone. Można wybrać prosty model z siedziskiem lub bardziej nowoczesne i ciekawe rozwiązania. Ważne jednak, aby huśtawki były dostosowane do wieku.
  • trampolina – to sprzęt, którego raczej nie znajdziemy na miejskim placu zabaw, dlatego tym bardziej spodoba się dzieciom. Jest ona przeznaczona dla starszych dzieci, aby zabawa na niej była bezpieczna trzeba zwracać uwagę na uwagi producenta, które dotyczą maksymalnego obciążenia oraz montażu koniecznych zabezpieczeń. 
  • domki do zabaw – domki i namioty do zabaw z pewnością spodobają się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Można w nich bawić się razem ze znajomymi. Warto postawić na konstrukcje z drewna, które przy utrzymaniu w odpowiedniej stylistyce mogą pełnić także funkcję dekoracyjną.