Puder można znaleźć w kosmetyczkach większości kobiet w każdym wieku – sięgają po niego zarówno dojrzałe kobiety, jak i nastolatki. To kosmetyk o uniwersalnym zastosowaniu, który w makijażu spełnia różne funkcje. Aby mógł wypełnić je należycie, musi zostać prawidłowo dobrany zarówno do rodzaju cery, jak i jej kolorytu. Poza tym powinien wyróżniać się dobrą jakością, która jest gwarancją jego trwałości, a tym samym przedłużeniem trwałości całego makijażu. Przykładem produktów, które spełniają te założenia są pudry Maybelline. Wśród nich znalazły się kosmetyki dedykowane różnym typom skóry twarzy, które świetnie radzą sobie z wszelkimi niedoskonałościami cery i jej indywidualnymi problemami. Sprawdźmy, które z nich zasługują na szczególną uwagę.

Puder Fit Me Matte&Poreless

Puder Fit Me Matte&Poreless to jeden z najnowszych produktów od Maybelline. Świetnie współgra z kolorytem skóry twarzy, zapewniając naturalne, matowe wykończenie makijażu. Delikatna, lekka konsystencja w połączeniu z intensywną pigmentacją sprawia, że wszelkie niedoskonałości cery zostają zamaskowane, a puder idealnie stapia się ze skórą twarzy.

Puder Master Fix

Transparentny puder Master Fix Maybelline zapewnia perfekcyjne wykończenie i maksymalne utrwalenie makijażu. Puder może być stosowany w przypadku każdego rodzaju cery. Dzięki lekkiej konsystencji produkt łatwo się aplikuje i pozostawia skórę jedwabiście gładką. Nie obsypuje się i nie pozostawia na skórze twarzy widocznie odznaczających się drobinek. Doskonale stapia się ze skórą twarzy bez względu na jej odcień. Zapewnia długotrwały efekt matowej cery.

Maybelline SuperStay 24 h

Puder Maybelline SuperStay 24 h to kolejna propozycja firmy, która świetnie sprawdza się w zakresie skutecznego matowienia skóry twarzy. Produkt jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, przez co przedłuża trwałość makijażu, ograniczając konieczność nanoszenia poprawek. Puder Maybelline SuperStay 24 h bardzo dobrze kryje, maskując wszelkie niedoskonałości skóry twarzy i wyrównując jej koloryt. Może być stosowany samodzielnie bez podkładu, choć najlepszy efekt zapewnia w połączeniu z podkładem pochodzącym z tej samej linii (Maybelline SuperStay 24 h).

Maybelline SuperStay Better Skin

Kolejną propozycją od Maybelline jest podkład w pudrze SuperStay Better Skin Powder Foundation – idealny dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia. Nie tylko maskuje niedoskonałości cery, ale też poprawia jej kondycję niwelując zaczerwienienia i ewentualne przebarwienia. Dzięki połączeniu cech lekkiego pudru i właściwości kryjących podkładu produkt pozwala na stworzenie naturalnego, matowego makijażu, który utrzymuje się na skórze przez długi czas.

Puder Affinitone

Matowy puder Affinitone to z kolei produkt zapewniający niezwykle naturalny efekt, doskonale sprawdzający się w codziennym makijażu. Produkt matuje skórę, kryje drobne niedoskonałości i optycznie wygładza cerę, sprawiając, że nabiera ona promiennego zdrowego wyglądu. Wyjątkowo lekka konsystencja sprawia, że użyty na skórze pozwala jej swobodnie oddychać, nie tworząc tzw. efektu maski. Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów marki Maybelline, puder dostępny jest w kilku odcieniach.