Czasami zdarza nam się odmówić pójścia na imprezę. Oczywiście postępujemy tak wówczas, jeśli termin albo godzina nam nie odpowiadają, nie mamy ochoty na zabawę czy kiedy jesteśmy chorzy. Ale bardzo często jest tak, że mielibyśmy ogromną ochotę iść, niestety boimy się pewnej niezręcznej ciszy, kłopotliwych spojrzeń i niejasności. W efekcie zostajemy…

Nie mogę się napić

Kiedy tak się dzieje? Najczęściej wówczas, kiedy nie możemy się napić alkoholu. A ta sytuacja wbrew pozorom wcale nie zdarza się tak rzadko. Czasem na imprezę jechalibyśmy zaraz po pracy, więc bylibyśmy autem. Innym powodem abstynencji może być nasza jakaś choroba i leki, które bierzemy. Oczywistym powodem jest również ciąża i okres karmienia piersią. Czasami także po prostu nie mamy w ogóle ochoty na alkohol albo też złożyliśmy jakąś obietnicę komuś, że przez jakiś czas nie będziemy pić.

Co wówczas możemy zrobić? W jaki sposób uniknąć wszystkich niewygodnych pytań “dlaczego nie pijesz?”, “coś się stało?” czy też stwierdzeń “ale to wiesz, ja w zasadzie mam tylko jakąś tam colę… może być?”. Oczywiście możemy powiedzieć gospodarzowi, że dziś nie pijemy, jednak czasem wolimy, z różnych powodów, zachować tę informację dla siebie. Jak zatem wybrnąć z takiej sytuacji?

Drinki bezalkoholowe!

Idealnym rozwiązaniem są właśnie drinki bezalkoholowe. Zapach mają podobny do popularnych koktajli, wygląd też. Generalnie nikt raczej nie zauważy, że pijemy drinka bez alkoholu. Najczęściej w sklepach spotkamy drinki bezalkoholowe bazujące właśnie na najczęściej pijanych drinkach. A zatem będzie to orzeźwiające mojito z nutką limonki, czy też pinacolada z ananasem i kokosem.

A gdzie kupimy takie drinki bez alkoholu? Na pewno znajdziemy je w każdym większym supermarkecie, jednak przede wszystkim stoisko z drinkami bezalkoholowymi będzie się znajdowało w sklepie monopolowym. Najczęściej takie drinki sprzedawane są w butelkach albo w puszkach.

Z drinkiem bezalkoholowym na imprezie

Czy taki drink zakupiony w sklepie trzeba jeszcze jakoś specjalnie przygotowywać? Otóż nie – jest to już gotowy produkt. Możemy zatem bez problemu wypić drinka wprost z butelki czy puszki. Jeśli jednak chcemy podać je bardziej wytwornie, możemy przelać drinka do szklanki a następnie ją ładnie ozdobić.

Z drinkiem bezalkoholowym na imprezie będziemy się czuli przede wszystkim znacznie swobodniej. Nikt nie będzie na nas dziwnie patrzył, będziemy mieć czym wznosić toasty. Warto jeszcze dodać, że drinki bezalkoholowe są naprawdę dobre w smaku! A zatem spróbujmy i zainwestujmy w nie – na pewno szybko odkryjemy, że impreza z drinkiem bezalkoholowym wygląda zupełnie inaczej!

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com