Fotel biurowy to mebel, którego nie może zabraknąć w domowym gabinecie czy pokoju dziecka lub nastolatka, w którym znajduje się kącik do uczenia. Na fotelu nie powinno się oszczędzać – lepiej wybrać ergonomiczne siedzisko, które zapewni nam nie tylko wygodę, ale również prawidłową pozycję w trakcie pracy czy nauki. Jaki model sprawdzi się dla dorosłego, a jaki dla młodzieży czy dzieci? Przejdź do lektury poradnika!

Fotel biurowy do gabinetu

Biuro, home office, gabinet – każda dorosła osoba zapewne ma w domu swój kąt, gdzie pracuje zdalnie lub zasiada do najważniejszych spraw. Pracujący przy biurku wiedzą, że podstawą każdej pracy biurowej jest dobrze dobrany fotel – na niewygodnym siedzisku nie będziemy w stanie przepracować nawet kwadransa.

Dla dorosłych najlepsze będą obrotowe fotele biurowe z regulacją wysokości, dzięki której bez problemu dopasujemy siedzisko do pożądanego poziomu. Osobom, które często pracują przy biurku, polecane są fotele z wysokim i odpowiednio wyprofilowanym oparciem, które będzie wspierać wszystkie części kręgosłupa – od lędźwiowej aż po szyję. Dodatkowym podparciem dla pozycji siedzącej są podłokietniki, które odciążają przedramiona w trakcie pracy, a także ułatwiają wstawanie, zwłaszcza osobom starszym.

Jak dobrać fotel biurowy do stylu naszego wnętrza? Najbezpieczniejszą opcją będzie zakup modelu z czarnym obiciem, który jest na tyle uniwersalny i elegancki, że odnajdzie się w każdym pomieszczeniu. Do nowoczesnych, minimalistycznych czy kobiecych biur najlepiej będą pasować fotele z białą lub szarą tapicerką z ozdobnym pikowaniem.

Fotel biurowy dla nastolatka

Starsi uczniowie spędzają nierzadko porównywalną ilość czasu przy biurku co dorośli. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednio wyprofilowany model, dzięki któremu dziecko nie będzie miało problemów z wadą postawy w przyszłości. Jeśli nasze dziecko już teraz boryka się z problemami z kręgosłupem, najlepiej jest skonsultować zakup ze sprawdzonym fizjoterapeutą.

Jakie fotele biurowe dla nastolatków są najpopularniejsze? Wśród bestsellerów królują obrotowe modele z regulowanym oparciem w modnych kolorach: fiolecie, granacie, zieleni czy czerwieni.

Light cozy teen room with white bookcases, working desk and laptop on it

Fotelik biurowy dla dziecka

A jakie krzesełko czy fotelik dobrać do biurka dla najmłodszej pociechy? Dziecko w wieku przedszkolnym bądź dopiero rozpoczynające szkołę także potrzebuje komfortowego siedziska, które zagwarantuje wygodę w trakcie siedzenia oraz utrzymanie zdrowej postawy ciała.

Foteliki biurowe dziecięce nie są aż tak rozbudowane jak modele dla dorosłych czy młodzieży, jednak dla naszej drobnej pociechy będą wystarczającym siedziskiem do zabawy przy biurku. Najmłodsi uwielbiają fotele z kolorową tapicerką lub wzorzystą przedstawiającą ich ulubione postaci z bajek. Dużą popularnością cieszą się modele z oparciem w kształcie piłki, głowy kotka, niedźwiadka lub zajączka.

Modern child room interior with stylish furniture