Zauważyliście, że płytki ze starej cegły to coraz częstszy motyw przewodni wnętrz biurowych? W niniejszym artykule omówimy materiały i kolory, z jakimi najlepiej skomponuje się prawdziwa cegła w biurze. Odpowiemy na pytanie, w jakim stylu urządzić przestrzeń do pracy, jeżeli płytki ceglane to konieczny element wystroju.

Retro cegła w biurze – jakie materiały i kolory ścian wybrać?

Wykończenie ściany lub podłogi starą cegłą to wyjątkowo modne rozwiązanie wnętrzarskie. Sprawa nieznacznie się komplikuje, gdy musimy zdecydować się na kolor ścian, meble i różnego rodzaju dodatki czy dekoracje.

Nie ulega wątpliwości, że czerwona cegła dekoracyjna efektownie zaprezentuje się w towarzystwie bieli, szarości lub czerni. Jeśli zastanawiasz się, na jaki kolor pomalować sąsiednie ściany, to powyższe barwy na pewno się sprawdzą. Możesz także rozważyć opcję betonu architektonicznego, farby betonowej lub panele drewniane, tzw. lamele 3D.

Trzeba zauważyć, że płytki z ciętej cegły to materiał surowy i ciężki wizualnie. Jeżeli położysz cegłę na ścianie, to właśnie ona zdominuje resztę aranżacji. Dlatego też meble i dekoracje wnętrza powinny jedynie podkreślać fakturę płytek ceglanych. Najlepiej wyglądać będą naturalne materiały typu meble industrialne wykonane ze stali i litego drewna, jak również wszelkiego rodzaju metalowe lub drewniane dodatki – lampy, zegar, ramki na zdjęcia, lustro, doniczki, stojak na kurtki i płaszcze itp.

Cegła w biurze – na jaki styl wnętrzarski postawić?

Pierwszym stylem wnętrzarskim, w którym cegła ozdobna pojawia się niemal zawsze, jest styl industrialny zwany często loftowym. Jego popularność wciąż przybiera na sile. Inspiracji wnętrzarskich i pomysłów z wykorzystaniem tego stylu tylko przybywa, a my sami chętnie przenosimy rozwiązania loftowe do własnych wnętrz.

Niemniej ceglane ściany z powodzeniem zdobią także wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym, klasycznym oraz rustykalnym – przestrzeń biurowa urządzona w jednym z tych stylów będzie równie piękna i funkcjonalna! Ale to nie koniec – przy pomocy płytek ceglanych pomalowanych na biało możesz stworzyć udaną aranżację biura w stylu skandynawskim. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia fakt, że jasna kolorystyka, na której bazuje styl skandynawski, niewątpliwie ułatwi pracę i skupienie.

Płytki z ciętej cegły – gdzie je kupić, by aranżacja zachwycała?

Ceglane ściany nadają wnętrzom biurowym charakteru i wyrazu, nie przytłaczając ich jednocześnie. Wybierając cegłę do biura, postaw na materiał naturalny, a więc starą cegłę z rozbiórki. Tylko cegła cięta pochodząca z rozbiórki starych budynków zapewni pomieszczeniu biurowemu wyjątkowy i niepowtarzalny klimat do pracy oraz spotkań z klientami, a przy tym zaprezentuje się oryginalnie.

Płytki ceglane na ścianę lub podłogę znajdziesz w sklepie internetowym e-Cegła (www.e-cegla.pl).