Misie to ulubione zabawki każdego malucha. A czego nie robi się dla naszych milusińskich, aby sprawić im prawdziwą radość? Na szydełku możesz wyczarować prawdziwe cuda, również zabawki. Wystarczy zakupić akcesoria i kolorowe włóczki w sklepie internetowym oraz posiadać odrobinę umiejętności. Własnoręcznie wykonany miś może stać się ulubioną maskotką Twojego dziecka lub być wyjątkowym prezentem dla najmłodszego członka najbliższej rodziny. Wykonanie pluszaka nie należy do najłatwiejszych, ale bez obaw. Podpowiemy Ci, jak go wykonać!

Szydełkowe misie – skąd wzięły się te popularne zabawki dla dzieci?

Pewnie nie raz spotkałeś się z określeniem „misie amigurumi”. Nazwa brzmi egzotycznie, ale nie oznacza nic innego jak właśnie zabawki zrobione na drutach. Charakteryzują je nieproporcjonalnie duża głowa, mały korpus i krótkie kończyny. Obecnie są one najpopularniejszym rodzajem ręcznie dzierganych maskotek. Szydełkowe misie są miękką, przyjemną w dotyku, a do tego bezpieczną zabawką.

Miś na szydełku – co musisz przygotować do jego zrobienia?

Wykonanie misia wymaga przygotowania odpowiednich materiałów. Wszystkie niezbędne narzędzia oraz stosunkowo tanie włóczki znajdziesz w sklepie internetowym Niteczka. Zanim jednak to zrobisz, konieczne jest wybranie właściwego schematu, według którego wydziergasz maskotkę. Wiedząc, jak będzie wyglądać, z łatwością określisz, jakie włóczki oraz dodatki będą potrzebne do zrealizowania projektu. Na początek zacznij od łatwego wzoru. Ważne jest też staranne wykończenie szydełkowego misia – oczka i nosek dodadzą mu uroku. Najlepiej wykonać je samemu z kordonki. Pamiętaj, że wydziergana maskotka musi być czymś uzupełniona. Materiał powinien być bardzo miękki i dopasowywać się do kształtu misia. Jeżeli maskotka jest przeznaczona dla malucha, wybierz wypełnienie antyalergiczne.

Miś na szydełku – wykorzystaj naturalne włóczki sklep internetowy

Maskotki wykonane na szydełku mają być przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Dlatego najlepiej użyć do ich wydziergania wyłącznie naturalne materiały. Możesz w tym celu skorzystać z bogatego asortymentu sklepu internetowego. Znajdziesz w nim wszystkie potrzebne akcesoria i szeroki wybór produktów. Do zrobienia szydełkowego misia bardzo dobrze nadają się włóczki wełniane ze sklepu internetowego – najlepiej z wełny merino. Są one odpowiednio grube, co ułatwia dzierganie. Do wykonania misia doskonale sprawdzą się również bawełniane motki oraz wysokogatunkowe mieszanki włókien naturalnych i sztucznych. Materiały te nie powodują podrażnień i nie wywołują reakcji alergicznych.