Bawełna jest cenionym i wszechstronnym surowcem już od tysięcy lat. Produkty z niej wykonane są komfortowe w użytku, mają dobrą jakość i przystępną cenę. Szukasz ponadczasowego powleczenia, w którym porządnie się wyśpisz? Pościele bawełniane w rozmiarze 160×200 to standardowe tekstylia, po które chętnie sięgają konsumenci. W czym tkwi sekret tych bawełnianych wyrobów?

Pościel bawełniana 160×200, czyli najczęściej spotykane rozwiązanie

Większość osób ma w swojej szafie przynajmniej jeden komplet bawełnianej pościeli w rozmiarze 160 × 200. Dlaczego akurat ten rodzaj zyskał taką popularność? 

Pościel bawełniana to idealny wariant całoroczny. Doskonale sprawdzi się od wczesnej wiosny, aż po mroźną zimę. Materiał jest lekki i przewiewny, co wpływa na komfort snu. Wariant 160×200  wprawdzie dedykowany jest użytkownikom łóżek pojedynczych, jednak z powodzeniem sprawdza się on również w wersjach podwójnych. Polacy (i nie tylko oni) pokochali tę pościel za jej praktyczność i nieprzeciętną wytrzymałość. Wersja ta  jest najchętniej wybieranym typem pościeli. 

Zalety bawełnianej pościeli

Dlaczego pościel bawełniana 160×200 od lat jest numerem 1 na liście najczęściej kupowanych rodzajów? Poniżej prezentujemy cechy, dzięki którym uplasowała się ona na tak wysokiej pozycji:

1. Higroskopijność — bawełna świetnie pochłania wilgoć. Ta właściwość ma duże znaczenie dla osób, które bardzo się pocą w trakcie snu. Pełen komfort snu jest niezależny od okoliczności, w jakich przyjdzie Ci odpoczywać.

2. Idealna na każdą porę roku — bawełniana pościel, również ta w rozmiarze 160×200 sprawdzi się zarówno w szczycie lata, jak i podczas grudniowych chłodów. Dzięki temu nie musisz mieć osobnego kompletu w zależności od sezonu.


3. Tego typu pościel jest łatwa do utrzymania w czystości. Można ją prać nawet w wysokich temperaturach i nastawiać dowolny program na urządzeniu. 

4. Tkaniny występują w szerokiej palecie barw i wzorów, dzięki czemu możesz wybrać dokładnie taką, która będzie pasować do Twojej sypialni. Egzemplarze pełne koloru i niebanalnych deseni znajdziesz np. w e-sklepie Poszeweczka. Bawełnę łatwo się farbuje i wybiela, co pozwala na osiągnięcie dowolnego efektu.

Czy pościel bawełniana ma jakieś wady?

Długa lista zalet zastosowania pościeli bawełnianej jest naprawdę imponująca. Czy wobec powyższych pozytywów gatunek ten ma jakieś defekty? Jeśli preferujesz materiały o idealnie gładkiej fakturze, możesz się zawieść, gdyż bawełna dość mocno się gniecie. Po wyprasowaniu jednak szybko się rozprostowuje, więc tylko od Ciebie zależy, czy to rzeczywiście wada, czy może zwykła błahostka.