Skóra twarzy mężczyzn, podobnie jak i kobiet, wymaga codziennej kompleksowej pielęgnacji opartej na odpowiednich kosmetykach. Szczególną uwagę warto zwrócić na kosmetyki stosowane na noc, dlatego że to właśnie w nocy skóra twarzy się regeneruje i potrzebuje do tego celu odpowiednich składników.

Aby kosmetyki mogły należycie spełnić swoje zadanie, muszą zostać dobrze dopasowane do konkretnych potrzeb skóry, a te zazwyczaj bywają mocno zróżnicowane w zależności od indywidualnych uwarunkowań cery. Dlatego przed ich wyborem warto dogłębnie poznać problemy skóry twarzy, tak aby móc sięgnąć po produkt, który rzeczywiście będzie w stanie je rozwiązać. Który krem na noc dla mężczyzn wybrać? Przekonajmy się.

Krem na noc dla mężczyzn – dopasuj go do typu swojej cery!

Krem na noc dla mężczyzn to produkt, który powinien znaleźć swoje stałe miejsce w codziennej pielęgnacji każdego mężczyzny. Podobnie jak krem stosowany w ciągu dnia, powinien on zostać dopasowany do typu cery i rodzaju jej ewentualnych problemów – tylko wtedy okaże się naprawdę skuteczny. Podstawą w jego prawidłowym doborze jest oczywiście właściwe określenie swojego typu cery. Jak to zrobić? Do tego celu wystarczy obserwacja skóry twarzy. Jeśli w połowie dnia skóra wyraźnie się błyszczy, a w dodatku wykazuje tendencje do tworzenia się niedoskonałości, które pojawiają się na niej stosunkowo często, wówczas mamy do czynienia z cerą tłustą. Jeżeli natomiast skóra błyszczy się tylko w niektórych miejscach (czoło, nos, broda), policzki zaś pozostają suche, to znak, że jest to cera mieszana. W przypadku cery suchej najczęściej na skórze twarzy pojawiają się widoczne przesuszenia i podrażnienia. Często towarzyszy jej też uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Każdy typ cery wymaga stosowania innego rodzaju kosmetyków. Te przeznaczone do skóry tłustej powinny zawierać substancje matujące oraz składniki regulujące pracę gruczołów łojowych. W produktach dedykowanych cerze suchej muszą znaleźć się natomiast składniki nawilżające, które pomagają zachować prawidłowe nawodnienie skóry twarzy. Kremy dla cery mieszanej natomiast powinny łączyć w sobie właściwości obydwu typów kosmetyków.

Znajdź swój ideał!

Określenie typu cery, choć niezwykle ważne, nie jest jedyną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego kosmetyku. Aby znaleźć idealny krem na noc dla mężczyzny, warto poznać poszczególne składniki w nim zawarte. Każda linia przeznaczona do konkretnego rodzaju skóry dodatkowo jest wzbogacana o substancje, które pełnią zróżnicowane funkcje. Na przykład w kremach dedykowanych skórze wrażliwej poza składnikami nawilżającymi znajdziemy też te, które łagodzą i przynoszą skórze ukojenie, jak np. pantenol czy też wyciąg z aloesu. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny produkt pochodzący np. z serii L’Oréal, Garnier lub Ziaja, przeanalizujmy dokładnie skład interesującego nas produktu i zestawmy go z konkretnymi problemami naszej skóry. W związku z tym, że komórki skóry regenerują się w ciągu nocy, zwykły krem na noc dla mężczyzn można zastąpić serum, czyli produktem o bardziej skoncentrowanym działaniu.