Codzienne utrzymanie porządku w naszych domach, czyszczenie różnego rodzaju powierzchni, mycie, pranie i sprzątanie wymagają zastosowania odpowiednich środków czystości. Używana na co dzień chemia gospodarcza pomaga nam w utrzymaniu czystości i porządku w naszym otoczeniu oraz w zachowaniu odpowiednich warunków higienicznych. Środki czystości stosowane do usuwania brudu i odkażania zawierają mydła i detergenty, czyli związki chemiczne powierzchniowo czynne ułatwiające procesy mycia, czyszczenia oraz sprzątania. Środki do utrzymania czystości i porządku powinny mieć konkretne właściwości gwarantujące łatwość i prostotę procesu sprzątania, powinny pomagać w usuwaniu zabrudzeń zarówno fizycznych, jak i chemicznych. Żeby maksymalnie ułatwić sobie czynności porządkowe, najlepiej wybierać środki o odpowiednim składzie, gotowe do użycia, w opakowaniach ułatwiających aplikację. Skuteczność środków czystości powinna być jak najlepsza, a jednocześnie muszą one być bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze środków czystości?

Ilość dostępnych produktów rynku chemii gospodarczej jest bardzo duża, więc każdy może dopasować środki czystości do indywidualnych upodobań. Najważniejszym kryterium wyboru powinny być skuteczność działania, efektywność i bezpieczeństwo stosowania środków czystości. Warto zwrócić uwagę na zawartość szkodliwych fosforanów oraz jak największą ilość składników naturalnych w produkcie. Producenci są zobowiązani do podania wyraźnej informacji odnośnie przeznaczenia produktu, proporcji stosowania, kwestii bezpieczeństwa, obecności substancji silnych i szkodliwych zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska. Niektóre składniki zawarte w środkach myjących, piorących i czyszczących mogą być szkodliwe szczególnie dla wód, dlatego warto wybierać produkty ekologiczne wytwarzane przez sprawdzonych producentów chemii gospodarczej. Środki czystości powinny spełniać najwyższe wymagania jakościowe, powinny być wydajne, żeby sprzątanie było efektywne i proste. Ważnym kryterium wyboru jest również cena produktu. Powinniśmy kierować się jak najlepszym stosunkiem jakości, efektywności i właściwości produktu do jego ceny.

Którego producenta środków czystości wybrać?

Wśród polskich wytwórców środków czystości warto sprawdzić szeroką gamę domowych środków czystości i chemii gospodarczej oferowaną przez GRUPA INCO S.A., producenta między innymi sprawdzonych od wielu lat marek Ludwik czy Buwi. Opracowane w fabrycznych laboratoriach badawczych nowe produkty, jak i doskonalone dotychczasowe wyroby produkowane są z najlepszych surowców z wykorzystaniem najnowszych technologii. W trosce o środowisko naturalne produkowane są też linie ekologicznych środków czystości niezawierające substancji szkodliwych, w opakowaniach w 100% nadających się do recyklingu. Wysoka jakość produktów GRUPA INCO S.A. https://www.inco.pl/ wytwarzanych z zastosowaniem  bezpiecznych dla środowiska procesów technologicznych, potwierdzona jest stosownymi certyfikatami krajowymi i europejskimi, oraz uznaniem konsumentów od ponad 70 lat historii firmy.