Ściany kabiny prysznicowej po myciu pokryte są nie tylko wodą, ale również mydłem i innymi kosmetykami. Tego typu zacieki, pozostawione na szybie, stają się z czasem trudne do usunięcia. Z pomocą przychodzi wówczas płyn do kabin prysznicowych. Jak zatem wybrać najlepszy?

Zapobieganie trudnym do usunięcia zanieczyszczeniom kabiny prysznicowej

Najlepszą metodą na utrzymanie czystości w kabinie prysznicowej jest jej systematyczne czyszczenie. Wystarczy po każdym myciu spłukać dokładnie wszelkie pozostałości mydła, żelu pod prysznic i szamponu. Dzięki takiemu zabiegowi tworzenie się uciążliwego osadu nie będzie możliwe. Regularne dbanie o kabinę prysznicową sprawi, że specjalistyczne środki czyszczące będą wykorzystywane wyłącznie okazjonalnie.

Skuteczne preparaty do kabin prysznicowych

Właściwie nie ma najmniejszych problemów z zakupem takich detergentów. Większość z tych środków potrafi poradzić sobie z mocno zabrudzonymi kabinami prysznicowymi. Ich aplikacja jest łatwa i bezproblemowa, ponieważ sprzedawane są zazwyczaj w postaci sprayu lub pianki. Przywracanie czystości w kabinie prysznicowej nie należy zatem do czynności skomplikowanych. Wystarczy jedynie spryskać jej ściany płynem do czyszczenia i usunąć brud za pomocą szmatki. Niezbędne jest także spłukanie kabiny prysznicowej wodą. Zgodnie z zaleceniami producentów środków do czyszczenia kabin prysznicowych, jeśli zabrudzenia są trudne do usunięcia, warto preparat pozostawić na ściance kabiny i spłukać go po kilku minutach.

Nie można zapominać o brodziku

Kabina prysznicowa to nie tylko ściany ze szkła, w wielu przypadkach wyposażona jest także w brodzik. Brodzik to kluczowe miejsce, jeśli chodzi o zanieczyszczenia, ponieważ to tam zbiera się najwięcej pozostałości po myciu , może dochodzić tutaj również do rozwoju pleśni i innych drobnoustrojów. Do czyszczenia brodzików w sprzedaży dostępne są  przeznaczone do tego celu środki czystości, które zawierają w swoim składzie kwasy owocowe.

Czego należy unikać podczas czyszczenia kabiny prysznicowej?

Warto pamiętać o tym, że codzienne czyszczenie kabin prysznicowych powinno odbywać się wyłącznie przy użyciu delikatnych detergentów. Należy uważać przede wszystkim na mleczka i preparaty, które zawierają w sobie granulki. Niewątpliwie potrafią one usunąć osad, ale mogą również porysować podatne na uszkodzenia elementy kabiny lub uszkodzić szklaną powierzchnię ścianek. Z silnymi zabrudzeniami kabin prysznicowych poradzi sobie odkamieniacz. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że tego typu produkty również mogą mieć negatywny wpływ na płytki łazienkowe i szklane powierzchnie.

Płyn do mycia kabin prysznicowych Ludwik Ekologiczny

Wysokojakościowe środki do czyszczenia kabin prysznicowych działają w taki sposób, że pozostawiają na szklanych powierzchniach niewidoczną powłokę zabezpieczającą, która uniemożliwia ponowne tworzenie się osadu. Przykładem takiego produktu jest płyn do mycia kabin prysznicowych Ludwik Ekologiczny. Preparat nie zawiera w sobie szkodliwych substancji chemicznych. Co więcej, płyn do mycia kabin prysznicowych Ludwik Ekologiczny jest przyjazny środowisku, bezpieczny dla zdrowia i całkowicie biodegradowalny. Posiada niezbędne certyfikaty, które potwierdzają jego wysoką jakość i ekologiczność.

Nie ma wątpliwości co do tego, że kabina prysznicowa powinna być idealnie czysta. Skuteczne jej czyszczenie jest możliwe wyłącznie przy użyciu sprawdzonych preparatów. Warto wybierać do tego celu produkty najwyższej jakości, a przede wszystkim takie, które nie uszkodzą delikatnych elementów kabiny. Prysznic w takich okolicznościach stanie się wyłącznie przyjemnością.