Zegarek damski to akcesorium, które jest świetnym dopełnieniem każdej stylizacji. Można je łączyć z ubraniem sportowym, klasycznym i wizytowym. Wybór odpowiedniego czasomierz powinien być przemyślany. Jak wybrać zegarek damski, aby służył Ci przez długi czas? Podpowiadamy!

Poznaj podstawowe rodzaje zegarków damskich

Przed zakupem zegarka damskiego , warto poznać podstawowe rodzaje czasomierzy, ze względu na zastosowany mechanizm. Na rynku dostępne są zegarki damskie z mechanizmem automatycznym, mechanicznym i kwarcowym. Czym się one charakteryzują? Czytaj dalej, by dowiedzieć się o nich więcej.

Zegarki damskie z mechanizmem automatycznym

Zegarki z mechanizmem automatycznym nakręcają się same podczas wykonywania ruchów ręką. Po ściągnięciu powinny być przechowywane w tzw. rotomacie. Dzięki temu nie trzeba ich nakręcać. 

Zegarki damskie z mechanizmem mechanicznym

Zegarki z mechanizmem mechanicznym wymagają regularnego nakręcania sprężyny, która znajduje się w jego wnętrzu. Często są one wybierane przez kolekcjonerów.

Zegarki damskie z mechanizmem kwarcowym

Zegarek kwarcowy jest zasilany baterią, którą wymienia się raz do roku. Jego działanie oparte jest na elektronice. Są one bardzo dokładne, punktualne i odporne na wstrząsy. Nie wymagają kosztownych napraw. 

Zegarek damski – jak wybrać, aby służył Ci przez wiele lat?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, zastanów się nad przeznaczeniem zegarka – czy ma on być dodatkiem do stroju wyjściowego, czy może ma służyć Ci na co dzień. Ważną kwestią jest również rozmiar czasomierza i sposób zapięcia. Patrząc na ofertę sklepu https://prince.sklep.pl/, masz do wyboru zegarki na pasku i na bransolecie. Te drugie w odcieniach złota i srebra mogą zastąpić biżuterię i dodać każdej stylizacji elegancji. Istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest również koperta. To od niej zależy elegancja i stylistyka chronometru. Może ona mieć różne kształty i być wykonana z różnych materiałów. Niezwykle istotna jest także tarcza. To na niej najczęściej ukazuje się wiele dodatkowych funkcji zegarka takich jak datownik czy kalendarz. Przy zakupie sprawdź szkiełko, czy jest ono odporne na zarysowania. Dla kobiet uprawiających sport doskonale sprawdzą się modele sportowe, które są odporne na wstrząsy i uderzenia. Są także wodoszczelne. Takie akcesorium znajdziesz w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu będą świetnym dodatkiem do strojów na fitness czy siłownię. Poza powyższymi parametrami warto także określić wysokość budżetu, który chcesz przeznaczyć na zakup efektownego dodatku.