Liczenie kroków jest stosunkowo nowym trendem w fitnessie, który umożliwia monitorowanie swojej aktywności fizycznej. Przydatne są w tym zarówno specjalne urządzenia, jak i aplikacje mobilne, które przypominają użytkownikom, że ruch to zdrowie, i motywują ich do pokonywania kilometrów pieszo. Liczenie kroków jest także dobrym pomysłem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fitnessem. Przedstawiamy top 3 aplikacji na telefon do mierzenia kroków.

1. Krokomierz

Krokomierz jest bezpłatnym licznikiem kroków, który działa nie za pomocą GPS-u, lecz wbudowanego czujnika. Dzięki temu zużywa znacznie mniej baterii niż inne tego typu aplikacje. Krokomierz umożliwia także liczenie spalonych kalorii, pokonanego dystansu oraz czasu. Dużą zaletą tej aplikacji jest brak ukrytych kosztów – nie posiada ona dodatkowych funkcji, za które należałoby zapłacić. Nie wymaga ponadto logowania, nie pobiera informacji o użytkowniku ani nie udostępnia ich osobom trzecim. Osoba korzystająca z Krokomierza może sprawdzać statystyki z ostatnich 24 godzin, tygodnia oraz miesiąca. Do jej działania nie jest wymagany włączony Internet.

2. Pacer

Pacer jest aplikacją przeznaczoną dla użytkowników iPhone’ów. Wykorzystuje ona GPS, aby nie tylko liczyć kroki, ale także śledzić odległości przebyte podczas marszu, biegu czy jazdy na rowerze. Pacer zapisuje ilość kroków, spalone kalorie, dystans i czas, monitoruje ciśnienie krwi oraz mierzy BMI. Działa zarówno w ręce, jak i w kieszeni lub plecaku. Aplikacja umożliwia połączenie się z przyjaciółmi i czerpanie przyjemności ze wspólnej aktywności fizycznej. Synchronizuje ona także dane z Apple Watchem.

3. Accupedo

Accupedo jest prostym narzędziem przeznaczonym zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS-em. Prowadzi on szczegółową historię, w której zapisuje ilość kroków, liczbę spalonych kalorii, czas aktywności oraz prędkość chodzenia. Accupedo można szybko i wygodnie wyłączyć, kiedy się z niego nie korzysta. Nie musi on działać w tle, dzięki czemu nie zużywa baterii w telefonie. Do jego działania nie jest wymagany włączony Internet.

Jeżeli jednak jesteśie zdecydowani na zakup krokomierza jako osobnego urządzenia to zapraszam do zestawienia najlepszych krokomierzy.