Pralka Samsung WF12F9E6P4W-EOZakup pralki to nie jest proste zadanie. Nie polega ono wyłącznie na wyborze konkretnego urządzenia. Niektóre aspekty trzeba po prostu dobrze przemyśleć. Oto kilka spraw, na które musimy zwrócić uwagę zanim ją kupimy.

1. Sprawdźmy, czy w sąsiedztwie naszej pralki będą znajdowały się przyłącza, szczególnie wody. Jeśli chodzi o zasilanie prądem elektrycznym, zawsze można pociągnąć przewód nieco dalej. Warto też pomyśleć o odpływie. Przecież nie włożymy rury z odpływu bezpośrednio do zlewozmywaka.

2. Sprawdźmy jaką ilością miejsca dysponujemy. Jeśli mamy małe mieszkanie, pomyślmy nad mniejszym urządzeniem o pojemności bębna do 4,5 lub 5 litrów. W przypadku gdy nasze mieszkanie jest większe bądź też mieszkamy w domu, warto wybrać urządzenie o nieco większych wymiarach i pojemności.

3. Przemyślmy, jaką dokładnie pralkę chcemy. Czy ma ona być ładowana od góry czy od przodu. W przypadku tej pierwszej, oszczędzamy miejsce – jest ona węższa aniżeli ta ładowana od przodu. Sprawdźmy też, czy będziemy mieli miejsce na rozwieszenie prania w celu jego wysuszenia. Jeśli nie, wybierzmy tak zwaną pralko-suszarkę, która nie tylko wypierze, ale też osuszy nasze ubrania.

4. Jeśli mamy taką potrzebę, wybierzmy pralkę z większą ilością programów. Dzięki nim zaoszczędzimy wodę i energię elektryczną a sami będziemy mogli cieszyć sporą ilością wolnego czasu!

5. Jeśli w naszej instalacji wodnej mamy dojście do rury z gorącą wodą, wybierzmy pralkę która posiada dodatkowe wejście na taką wodę. Dzięki niemu zaoszczędzimy energię elektryczną, której nie będziemy musieli zużywać na podgrzewanie wody wewnątrz pralki.

6. Czytajmy dokładnie co pisze na etykiecie informacyjnej. Może się okazać, że wybrana przez nas pralka będzie zbyt głośna, bądź też będzie pobierać bardzo dużo energii. Na podanej etykiecie znajdziemy informacje dotyczące klasy energetycznej, pojemności bębna, wartości emitowanego hałasu itd. Jednym słowem, wszystkie parametry charakteryzujące pralkę.

7. Na koniec pomyślmy też o wygodzie. Szkoda, jeśli zakupimy pralkę której nie będziemy mogli obsłużyć. Cały proces programowania musi być na tyle prosty, aby użytkownik wiedział jak się tym posłużyć. Jeśli mamy czuć się z tym niekomfortowo, wybierzmy pralkę która będzie dla nas łatwiejsza w obsłudze, tym samym posiadając mniejszą liczbę funkcji.

141236459539853800AGDHOME.PL – autoryzowane sprzedawca sprzętu AGD i RTV: Bosch, Siemens, Mastercook, Electrolux, AEG i inne
Przeglądaj pralki najlepszych marek w ofercie sklepu http://www.agdhome.pl/.