shutterstock_125142038Dla każdego miłośnika klocków wyprawa do Legolandu będzie niesamowitym przeżyciem. Zanim jednak spakujemy plecaki, musimy zdecydować, który park rozrywki wybrać, jak do niego dojechać, gdzie nocować i jak długo w nim pozostać.

Co nas czeka na miejscu?

Argumentów przemawiających za wyjazdem do Legolandu nie trzeba szukać daleko. Legoland nie jest po prostu wielką wystawą budowli z klocków, ale prawdziwym parkiem rozrywki, z kolejkami górskimi, zjeżdżalniami, wodnymi karuzelami i całą masą przeróżnych atrakcji. Legoland dzieli się na kilka parków tematycznych, m.in. Miasteczko Lego, Ziemię Piratów, Królestwo Faraonów, Lego X-treme. Znajdziemy także gigantyczny sklep z klockami, jednak ze względu na dużo wyższe ceny rozsądniej będzie tylko rozejrzeć się po półkach i upatrzone klocki Lego zamówić na przykład na Merlin.pl, co mniej obciąży nasz budżet. Na miejscu opłaca się kupować jedynie unikalne zestawy i gadżety, których nie znajdziemy w polskich sklepach. Powierzchnia Legolandu to ponad 40 hektarów, a rozrywkę znajdziemy na każdym kroku, więc na zwiedzanie tego miejsca trzeba przeznaczyć minimum dwa dni.

Planujemy wycieczkę

Największy park rozrywki Lego znajduje się oczywiście w ojczyźnie klocków, czyli w Danii. A dokładniej w Billund. W Europie są jeszcze dwa Legolandy: w Günzburgu (Bawaria, Niemcy) oraz w Windsorze (Anglia). Z finansowego punktu widzenia najkorzystniejszy jest wyjazd do niemieckiego Legolandu – tańszy jest i dojazd, i pobyt. Podróż samochodem jest mało uciążliwa, bo po przekroczeniu granicy korzystamy z niemieckich albo duńskich autostrad, jadąc do Danii część drogi można przepłynąć promem. Jeśli wolimy samolot, to do Günzburgu najbliżej mamy z lotniska w Monachium, skąd do miasteczka dojedziemy na przykład podmiejskim pociągiem. Duńskie Billund ma swoje lotnisko obok Legolandu, ale, lecąc z Polski, będziemy musieli przesiąść się w Kopenhadze. Bilety do Legolandu można zarezerwować wcześniej i zapłacić on-line albo kupić przed wejściem do parku rozrywki. Cena biletu obejmuje wszystkie dostępne atrakcje, z karuzel, łódek i kolejek możemy korzystać wielokrotnie. Legoland jest otwarty od marca do października, a jeśli nie lubimy tłumów, powinniśmy unikać terminów wakacyjnych. Wyjazd do Legolandu można zaplanować na własną rękę albo skorzystać z gotowej oferty któregoś z biur podróży. Noclegi znajdziemy w czterogwiazdkowym hotelu tuż przy parku, w domkach kempingowych na terenie Legoland Village oraz na prywatnych kwaterach w okolicznych miejscowościach.