Woman with haircut keeps hair in handsMasz ochotę coś w sobie zmienić, ale nie jesteś gotowa na drastyczną zmianę? Są takie zabiegi fryzjerskie, dzięki którym podkreślisz swoją urodę i dodasz życia swoim włosom, bez ich całkowitej metamorfozy. Nie wpłyną one negatywnie na ich strukturę, tak jak np. trwała ondulacja czy pełna koloryzacja.

Lekkie cieniowanie

Zapuszczanie włosów trwa zazwyczaj bardzo długo, dlatego często nie możemy zdecydować się na ich obcięcie. Nie musimy zmieniać ich długości, aby nasza fryzura nabrała nowego kształtu i charakteru. Wystarczy je lekko pocieniować. Sprawi to, że włosy nabiorą lekkości, objętości, będą ładnie okalać naszą twarz. Pamiętajmy jednak, że takie cięcie najlepiej będzie się prezentować na włosach podatnych na skręt, ponieważ będą się ładnie układać i lekko falować. Nie jest ono wskazane, jeżeli lubimy proste i gładkie fryzury.

W blasku słońca

Znudził ci się naturalny kolor a nie możesz się zdecydować na koloryzację? Refleksy będą dobrym pomysłem. To delikatne pasemka, nakładane niesymetrycznie, w sposób przypadkowy, dzięki którym włosy wyglądają jak skąpane w blasku słońca. Refleksy są około dwa tony jaśniejsze od reszty włosów. Dzięki nim, fryzura nabiera życia i nowej energii. Żeby utrzymać je na włosach jak najdłużej, używajmy preparatów zawierających ekstrakty z rumianku, ponieważ mają one delikatne działanie rozjaśniające.

Zwiększona objętość

Trwała ondulacja całkowicie zmienia strukturę włosów, proste zamienia w maksymalnie kręcone. A słyszeliście o trwałej headlines? Ten zabieg przede wszystkim nie wpływa negatywnie na kondycję włosów. Podnosi je u nasady i dodaje objętości. Formuje włosy w delikatne fale. Świetnie sprawdzi się na włosach średniej długości. Niestety, efekty tego zabiegu nie utrzymują się tyle co tradycyjna trwała. Zapewnia efekt podniesionych włosów na 4-6 tygodni.

Powyższe zabiegi sprawią, że nasze włosy zyskają na lekkości i objętości. Staną się pełne życia, a my poczujemy się atrakcyjniej z nową fryzurą. Te niewielkie zmiany przyniosą zaskakujące efekty!

Źródło: http://ladytime.pl