Maty edukacyjne dla niemowląt biją obecnie rekordy popularności. Na rynku pojawiło się wiele rozwiązań w tym zakresie i jest naprawdę z czego wybierać. Czy są to jednak rozwiązania godne uwagi i jak na co ewentualnie zwracać uwagę przy ich wyborze? Zobaczymy.

Dlaczego maty edukacyjne są tak popularne?

Głównym zadaniem mat edukacyjnych jest wspieranie rozwoju dziecka. Są one miękkie, mają na sobie mnóstwo zabawek i tzw. sensorów, które pobudzają zmysły dziecka. – Na matach edukacyjnych można znaleźć wiele różnego rodzaju rozwiązań. To kolorowe tasiemki różne faktury, kolory i lusterka, które mają z jednej strony angażować uwagę malucha, z drugiej pobudzać jego zmysły. – mówi doradca z serwisu MrToy.pl.

Na matach znajdują się zatem aktywizujące wzrok lusterka, wszelkiego rodzaju grzechotki, które angażują zmysł słuchu, a także wiele rozwiązań, które mają za zadanie pobudzać zmysł dotyku – Są to przede wszystkim różnego rodzaju faktury materiałów – od gładkich, po bardziej chropowate, miękkie czy też przyjemne w dotyku elementy pluszowe.

Jak kupić matę edukacyjną?

Wybierając mate edukacyjną musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość jej wykonania, a zatem sprawdzić, czy wszystkie jej elementy są dobrze przytwierdzone, zbadać jakość szwów i ich precyzję. Ważne jest również to, by zbadać, czy mata nie stanowi w żaden sposób zagrożenia dla dziecka – np. czy nie ma małych elementów, które mogłyby zostać odłamane i nieść za sobą ryzyko połknięcia. Warto także zwrócić uwagę na sposób konserwacji takiej maty – chodzi tutaj przede wszystkim o to, czy można ją wyprać w pralce lub wyczyścić w inny sposób.

Mata edukacyjna to wydatek, który się opłaca. Doskonale wspiera ona rozwój dziecka, działa na jego zmysły i pobudza ciekawość świata. Warto zatem zainwestować w to rozwiązanie i wybrać matę edukacyjną najwyższej jakości.

Zapisz