Kuchnia znajdująca się w mieszkaniu usytuowanym w bloku często bywa niefunkcjonalna. Cechuje się prostokątnym kształtem i małą powierzchnią. Aby pomieszczenie stało się jak najbardziej praktyczne, należy odpowiednio zagospodarować każdy centymetr przestrzeni. W ciasnych wnętrzach nie trudno o bałagan. Z tego powodu, jego wyposażenie powinno umożliwiać praktyczne rozmieszczenie wszystkich przedmiotów.

Funkcjonalne urządzenie kuchni

Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni zagwarantuje nam dobry projektant. Punktystyq zapozna się z naszymi zapotrzebowaniami i wymarzonym stylem. Następnie wykona kilka projektów, obrazujących jego wizję, dzięki czemu będziemy mogli wybrać tę najlepszą dla nas. Istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących urządzenia każdej kuchni. Lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak powinny się znajdować w odpowiedniej odległości od siebie. Wpływa to na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Należy również pamiętać, że sprzęty takie jak pralka czy zmywarka powinny być zabudowane. Zapewne każdy świeży nabywca nowoczesnej, dwudrzwiowej lodówki chciałby się nią pochwalić przed gośćmi. Ekspozycja wszystkich sprzętów daje jednak nieestetyczny efekt. Urządzenia są zazwyczaj zakupowane osobno, przez co znacznie różnią się od siebie stylem, kolorem, rodzajem obudowy. Naszym celem jest natomiast, aby wszystko ze sobą współgrało. Istotną kwestią jest także odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów w szafkach. Szuflada na sztućce i szafka na talerze powinny znajdować się tuż przy zmywarce. Pozwoli to na szybkie ułożenie czystych naczyń. Przygotowywanie jedzenia powinno odbywać się na blacie usytuowanym bezpośrednio przy lodówce. Z tego powodu nie może on być zajmowany przez ozdobniki czy małe urządzenia. Są nimi np. ekspres do kawy, czajnik elektryczny czy robot kuchenny. Małe kuchnie najlepiej jest wyposażyć w meble robione na zamówienie. Zagwarantują one najwyższą funkcjonalność pomieszczenia. Punktystyq, oprócz projektu zamówionych mebli, zajmuje się także obrazowaniem wizji elementów dekoracyjnych.

Powiększenie przestrzeni
Aby optycznie powiększyć kuchnię, stosuje się fototapety jako pokrycie ścian. Najbardziej polecanymi są te, sprawiające wrażenie głębi. Przykładowo, most zwężający się w kierunku środka ściany zagwarantuje wrażenie wydłużenia pomieszczenia. Producenci oferują mnóstwo wzorów fototapet, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli naszym celem jest faktycznie powiększenie kuchni, możemy maksymalnie poszerzyć wejście do pomieszczenia. Nie jest to miejsce, które trzeba zamykać, dlatego likwidacja drzwi, a nawet fragmentu ściany jest idealnym rozwiązaniem, gwarantującym większą swobodę podczas użytkowania wnętrza.

Projektanci wciąż oferują nowe rozwiązania, pozwalające utrzymać porządek i zwiększyć funkcjonalność kuchni. Zaopatrzenie pomieszczenia w koszyki na przyprawy czy podstawki pod książki kucharskie uatrakcyjni wygląd wnętrza i zapewni większy komfort.