Klucze to jeden z przedmiotów, które uwielbiają się gubić. Czasami jednak są przynętą dla złodzieja. Zamontowanie najlepszego zamka w drzwiach nie daje nam żadnego zabezpieczenia, jeśli klucze wpadły w niepowołane ręce. Kiedy tylko zorientujemy się, że zniknęły one z naszego wyposażenia, powinniśmy natychmiast interweniować. W takich sytuacjach liczy się każda chwila, musimy ubiec włamywacza przed obrabowaniem naszego mieszkania.

Co robić, gdy ukradną nam klucze do mieszkania

W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie przeszukać swoje rzeczy. Często zdarza się, że przekładamy klucz do innej kieszeni lub zamiast trzymać je w torebce, chowamy do płaszcza. Warto również zapytać osób, które z nami przebywały czy czasem nie widziały gdzieś zguby. Jeśli to nie pomoże, powinniśmy udać się w miejsca, w których przebywaliśmy, w celu odnalezienia przedmiotu. W przypadku gdy żadna metoda nie pomogła, musimy podjąć inne działania. Ważne jest, aby w takich sytuacjach zachować spokój. Należy niezwłocznie skontaktować się z odpowiednim serwisem. Pogotowie Zamkowe działa 24 godziny na dobę, dzięki czemu możemy liczyć na pomoc w każdym momencie. Pracownikami są wykwalifikowani specjaliści. Za pomocą specjalnych narzędzi są w stanie rozbroić każdy rodzaj zamka. Serwisanci dysponują drogim, trudno dostępnym sprzętem. Z tego rodzaju usług możemy korzystać również w sytuacji, gdy nasz zamek nagle się zepsuł i nie jesteśmy w stanie dostać się do domu. Fachowcy dokonają naprawy, a jeśli będzie ona niemożliwa, podejmą się wymiany zamka. Pracownicy są wyposażeni we wszystkie rodzaje okuć i zamków dostępnych na rynku, dzięki czemu usługa jest wykonywana od ręki.

Rodzaje zamków

Podczas montowania nowego zabezpieczenia możemy zdecydować się na jeden z wielu rodzajów zamków. Te wielopunktowe wyposażone w pięć lub sześć punktów zamknięcia stanowią doskonałą ochronę. Bardziej tradycyjne są jednopunktowe zamki wpuszczane lub wierzchnie. Pamiętajmy jednak, że podczas wymiany istotne jest precyzyjne określenie wymiarów poprzedniego modelu w celu dobrania właściwego nowego zamka. Klienci mogą decydować się również na wymianę wkładek cylindrycznych. Pogotowie Zamkowe zajmuje się także serwisowaniem elementów, takich jak kamery, alarmy czy systemy Master Key. Fachowcy wymieniają zamki Assa-Abloy, Dierre, Evva, Gerda, Ikon, Keso, Lob, Mottura, Securemme, Solo, Winkhaus oraz Witex. Pamiętajmy, że podczas wyboru serwisu, należy zwracać uwagę na doświadczenie i kompetencje pracowników. Nawet najlepszy i najdroższy zamek nie będzie w pełni skuteczny, jeśli zostanie zamontowany w nieprawidłowy sposób. A przecież chodzi o to, by dołożyć wszelkich starań, by we właściwy sposób ochronić nasz dom.