Makijaż dodaje cerze blasku, potrafi ukrywać zmęczenie, niedoskonałości, zmarszczki, a nawet oznaki stresu. Jakich kosmetyków potrzebujesz, żeby wykonać makijaż na co dzień? Wystarczy kilka produktów, odrobina praktyki i odpowiednia wiedza.

Jakich kosmetyków potrzebujesz na start

Żeby wykonać podstawowy makijaż potrzebujesz trzech produktów: korektora, pudru i różu. Dobrze jest też mieć przy sobie krem pod oczy i krem nawilżający. Na dobrze nawilżoną twarz nakładaj – szczególnie w partiach problematycznych – korektor. Zrób to na początku, a szybko przekonasz się, że jak zatuszujesz cienie pod oczami i krosty reszta makijażu nie będzie już tak trudna do wykonania.

Jaki wybrać korektor i jak go nakładać

Korektor powinien być zawsze o jeden ton jaśniejszy od koloru Twojej cery. Jeśli po nałożeniu go na twarz wydaje się być szary, oznacza to, że jest za jasny. A jeśli po nałożeniu na twarz zauważasz żółty odcień, Twój korektor jest najprawdopodobniej za ciemny. Pamiętaj, by nakładać go najpierw przy wewnętrznym kąciku oka, blisko nosa. To właśnie ta część twarzy wydaje się być najciemniejsza. Jeśli odpowiednio ją rozjaśnisz zyskasz wrażenie wypoczętej i świeżej skóry. Następnie rozprowadź korektor pod oczy i delikatnie wklep go palcem.

Jakiego użyć podkładu i jak go rozprowadzić

Po korektorze dobrze jest położyć na twarz odpowiedni podkład. Najlepiej nakładać go pędzlem, szczególnie jeśli chcemy uzyskać dokładne krycie. Jeśli chcesz położyć podkład tylko na niektóre części, użyj gąbki lub zrób to palcem. Szczególną uwagę poświęć płatkom nosa. To właśnie tam znajduje się najwięcej rozszerzonych naczynek. Doskonale matującym preparatem będą kosmetyki firmy Revlon.

Puder – jaki wybrać i jak go nałożyć

Po korektorze i podkładzie przychodzi czas na puder. To on utrwala cały makijaż i pozwala mu przetrwać jak najdłużej. Korzystaj z pudru sypkiego, a do jego nakładania – tak jak w przypadku podkładu – używaj odpowiedniego pędzla. Jeśli Twoja cera jest sucha, przypudruj tylko nos i czoło. Pozostałe rodzaje cery będą wymagały nałożenia pudru na całą twarz łącznie z powiekami. Puder w tym miejscu odpowiednio przygotuje powieki pod aplikację cieni.

Róż i już, czyli ostatni krok w nakładaniu makijażu

Do nakładania różu znowu potrzebny będzie pędzel. Najlepiej szeroki. Zanim nałożysz go na policzki jego nadmiar strzepnij z pędzla. Róż nakłada się warstwami, jeśli na pędzlu masz go za dużo będziesz musiała jego nadmiar zdjąć z twarzy, a to może być problematyczne. Pędzel prowadź od kości policzkowych aż po linię włosów, następnie rozetrzyj róż. Najpopularniejszym rodzajem różu jest ten w kamieniu, ale jeśli masz suchą cerę lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku róż w kremie. Na koniec wystarczy już tylko nałożyć na usta ulubioną szminkę lub błyszczyk, rzęsy pociągnąć ciemnym tuszem, a kredką podkreślić linię oka.