3_Kolory, które leczą - co wiesz o koloroterapiiStany zapalne, napięcia nerwowe, bóle menstruacyjne… Czy wiesz, że wszystkie te dolegliwości możesz leczyć za pomocą koloroterapii? Terapia światłem i kolorami wciąż jest w naszym kraju mało znana. Tymczasem to prosty i skuteczny sposób na poprawę jakości życia, łagodzenie bólu oraz szybki powrót do zdrowia i aktywności. Zobacz, na czym to polega.

Światłoterapia – czerpiąc z natury

Naturalne światło słoneczne posiada niezwykle dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Często o tym zapominamy i dopiero w miesiącach jesiennych i zimowych dotkliwie odczuwamy jego brak. Wtedy właśnie łatwiej „łapiemy” różne infekcje, cierpimy z powodu gorszego nastroju lub przemęczenia. Okazuje się, że już w starożytności wykorzystywano naturalne właściwości światła słonecznego – pisał o nich w swoich dziełach nawet Hipokrates. Obecnie, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w lampach do terapii światłem, również możemy korzystać z jego zalet. Jest to w pełni bezpieczna metoda leczenia, rehabilitacji oraz zapobiegania chorobom, którą stosować mogą zarówno dorośli, jak i dzieci – jest nieinwazyjna i nie wykazuje skutków ubocznych. Światłoterapia ma niezwykle szerokie zastosowanie: możemy z jej pomocą przyspieszyć gojenie się ran, usprawnić przemianę materii, łagodzić ból czy stymulować procesy obronne organizmu. To świetne rozwiązanie dla osób uprawiających sport i cierpiących z powodu kontuzji – zamiast skomplikowanych i kosztownych zabiegów możemy zdecydować się na prostą światłoterapię w domowym zaciszu, która zajmie nam zaledwie kilkanaście minut dziennie.

Jak kolory wpływają na nasze zdrowie?

Podczas koloroterapii wykorzystuje się światło w odpowiednim kolorze, uzależnionym od przyczyny wystąpienia naszego problemu – poprzez wzmocnienie lub przywrócenie naszemu organizmowi energii stymulujemy procesy samouzdrowienia. Obecnie jest to jedna z najważniejszych alternatywnych metod leczenia, a jej początki sięgają starożytności: stosowano ją między innymi w Egipcie, Indiach czy Chinach. Jak to działa? Otóż nasz organizm posiada zdolność przetwarzania światła w energię elektrochemiczną, co prowadzi do powstania całego łańcucha odpowiednich reakcji wewnątrzkomórkowych. W ten sposób stymulowana jest przemiana materii, a także procesy obronne naszego ciała. Konkretne kolory odpowiadają konkretnym czakrom i mają swoje ściśle określone znaczenie np. kolor czerwony stosowany jest przy reumatyzmie, z kolei żółty – przy chorobach wątroby i nerek.

Jak stosować terapię światłem i kolorem?

Koloroterapię możemy stosować we własnym domu, wystarczy wyposażyć się w lampę do terapii światłem – popularne są np. Bioptron – oraz odpowiedni zestaw kolorowych filtrów. Dzięki dokładnej instrukcji otrzymamy proste wskazówki odnośnie tego, jakie miejsca i przez jaki okres należy naświetlać.

Koloroterapia to alternatywna metoda leczenia, która pomoże nam uśmierzyć ból czy wyleczyć kontuzję w prosty sposób w domowym zaciszu. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy podnieść komfort swojego życia i odzyskać naturalną harmonię naszego organizmu.

Więcej informacji o leczniczych lampach można znaleźć na stronie www.ZepterSklep.pl.