Kawa to aromatyczny napój, bez którego wiele osób nie jest w stanie rozpocząć dnia. Nic dziwnego – cieszy nas doskonałym smakiem, pobudza zmysły, daje chwilę odprężenia i przyjemności. Warto więc zastanowić się w jaki sposób możemy ułatwić sobie przygotowywanie codziennej kawy i pozwolić sobie na cieszenie się wszystkimi jej wariantami.

Kawa niejedno ma imię

Większość z nas każdego dnia zadowala się filiżanką zwykłej, parzonej kawy zwanej inaczej kawą po turecku. Nie da się ukryć, że jest ona pyszna i doskonale pobudza zmysły – niemniej jednak świat kawy jest znacznie bogatszy. Mocne espresso, cappuccino z pyszną pianką czy cafe late ze zdrowym, spienionym mlekiem to tylko niektóre z propozycji, które warto poznać jeśli cenimy sobie smak kawy. Niestety, przygotowanie tych wspaniałych kaw zajmuje sporo czasu, przez co większość z nas nie decyduje się na to w codziennym pośpiechu. Tymczasem wcale nie musi tak być. Wystarczy bowiem nieco unowocześnić swoją kuchnię by kawa na jaką mamy ochotę przygotowywała się praktycznie sama.

Ekspresy do kawy – idealne rozwiązanie

Rozwiązaniem, dzięki któremu możemy cieszyć się aromatyczną kawą w różnych konfiguracjach jest zakup ekspresu do kawy. Dzisiejsze ekspresy oferują nam bowiem mnóstwo opcji dodatkowych takich jak chociażby spienianie mleka czy schładzanie napoju. Dzięki temu, że posiadają kilka różnych programów bez trudu możemy stworzyć nawet najbardziej wymyślny napój kawowy w zaledwie kilka chwil. Co więcej, ich obsługa jest intuicyjna, nie musimy więc obawiać się, że nie poradzimy sobie z jego obsługą.

Nic więc dziwnego, że na zakup ekspresów do kawy decyduje się wiele polskich rodzin. Zanim jednak dołączymy do grona posiadaczy tych funkcjonalnych urządzeń warto zastanowić się nad tym jaki ekspres wybrać do swojego domu.

Ekspres ciśnieniowy – dlaczego warto na niego postawić?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach oferta ekspresów do kawy jest bardzo szeroka i różnorodna. Z jednej strony daje nam to sporo możliwości, z drugiej zaś sprawia, że często nie wiemy na co warto się zdecydować. Tymczasem podjęcie decyzji nie musi być trudne.

Najlepszym wyborem, z którego zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający użytkownicy są z całą pewnością ekspresy ciśnieniowe. W ekspresach ciśnieniowych zainstalowana jest pompa wytwarzająca ciśnienie, które wtłacza wodę  do pojemnika z filtrem, w którym znajduje się wybrana przez nas kawa. Stamtąd wywar trafia prosto do filiżanki. W ekspresie ciśnieniowym możemy z powodzeniem parzyć kawę ekspresso,  kawę o średniej mocy i umiarkowanym aromacie, często także kawę capuccino. Odpowiednie dysze, w które wyposażony może być ekspres, służą do spieniania mleka lub podgrzewania kawy.  Jak więc widać jest to urządzenie, które daje wiele możliwości.

Podsumowując, jeśli mamy dość nudnej, parzonej ze zmielonych ziaren kawy i chcemy nieco urozmaicić swój codzienny rytuał picia aromatycznego napoju warto poważnie zastanowić się nad zakupem ekspresu. Przekonało się o tym już wiele osób, które dzięki tym nowoczesnym urządzeniom cieszą się znakomitą kawą każdego dnia. Więcej na ten temat możesz poczytać tutaj: http://www.delonghi.com/pl-pl.

Zapisz