Nie każdy z nas przepada za bogato zdobionymi kutymi żyrandolami. Nie każdemu podobają się tradycyjne kinkiety czy lampy z florystycznymi dekorami. Jeżeli szukasz oświetlenia minimalistycznego, które idealnie wpisze się w nowoczesną aranżację, masz przed sobą także wiele świetnych propozycji.

Chociaż dla wielu aranżacje w stylu minimalistycznym wydają się puste, zimne i mało przytulne, to jednak jest też spore grono, którym tak wykończone wnętrza podobają się najbardziej. Często problemem jest dobranie do nich właściwych artykułów oświetleniowych, ponieważ w sklepach znajdziemy głównie to, co obecnie najbardziej popularne, czyli żyrandole z kryształków, lampy kute czy reflektory. Jeżeli szukasz czegoś maksymalnie prostego, ale jednocześnie praktycznego oraz eleganckiego, warto zwrócić uwagę na designerskie oświetlenie.

Lampy w stylu minimalistycznym nie muszą mieć bogatej firmy czy zdobień, aby stanowić atrakcyjne uzupełnienie wnętrza. Najczęściej są bardzo proste, w jednolitym kolorze, ale dzięki temu świetnie wpasowują się w podobne sobie przestrzenie.

Do wnętrz hołdujących minimalizmowi świetnie nadają się lampy w prostych formach – przypominające okrąg, prostokąt, kwadrat czy linię. Możemy zdecydować się na plafony, na przykład niesamowite modele znajdziemy w ofercie firmy Axo Light wywodzącej się z Włoch. Są to między innymi lampy sufitowe z elastycznej tkaniny naciągniętej na ramę, lampy podobne do fali czy wykończone drucikami, które formują futurystyczną przestrzenną kompozycję.

Bardzo dobrze sprawdzają się również kinkiety – możemy zdecydować się na prosty kinkiet w kształcie kostki, który będzie podświetlał ścianę w dół, w górę lub w obie strony. Kapitalnym pomysłem są też taśmy LED, które idealnie współpracują z sufitami podwieszanymi.

Wnętrze możemy także uzupełnić lampami dekoracyjnymi, na przykład lampami podłogowymi w stylu industrialnym czy też lampami stołowymi i biurkowymi wykonanymi metalowych profili wypełnionych diodami LED.

To wszystko, a nawet więcej czeka na ciebie w showroomie Life Ideas w Warszawie. Zapraszamy!