Pędzel do makijażu stanowi jeden z atrybutów kobiety. Niektóre z nich mają tylko jeden, inne decydują się na zakup kilku, każdy z innym przeznaczeniem. Sztuka wykonywania makijażu nie należy do najłatwiejszych. Można ją porównać np. do malowania pejzaży. Dla artysty oprócz umiejętności oraz pasji niezwykle ważną rolę odgrywają farby i pędzle. Podobnie jest przy make-up’ie. To niesamowite, że makijaż jest dzisiaj sztuką, a nie jedynie próbą zamaskowania swoich niedoskonałości.

Pędzel pędzlowi nierówny

Uwadze żadnej kobiety nie umknie fakt, że pędzle do makijażu różnią się między sobą wielkością, kształtem i jakością. Przede wszystkim jest to uwarunkowane ich przeznaczeniem. Innego użyjemy do nakładania podkładu, innego do pudru, cieni oraz pomadki. Najważniejsze jest jednak to, aby uświadomić sobie, że dobre pędzle do makijażu mogą nam służyć przez bardzo długi czas.

Profesjonalny pędzel wykonany jest z naturalnego włosia, np. włosia koziego. Charakteryzuje się długą trwałością i co najważniejsze doskonale nakłada kosmetyki. Należy również zwrócić uwagę na pozostałe elementy pędzla, czyli rączkę i wykończenie. Drewniana z pewnością będzie solidniejsza oraz bardziej odporna na uszkodzenia. Nigdy nie wiadomo, kiedy kosmetyczka przypadkiem upadnie nam na chodnik czy kafelki w łazience.

Sprawdź! Jakość pędzla możesz łatwo sprawdzić. Przecierając lekko włoski ręką, nie powinny się one rozczapierzać i wypadać. Takich produktów unikamy!

 

Zadbane pędzle do makijażu

Kobiece akcesoria, aby spełniały swoją rolę długo i bez zarzutów, powinny również być zadbane. Takie pędzle do makijażu trzeba systematycznie czyścić. Stosujemy do tego niezbyt gorącą wodę i delikatny szampon lub płyn do mycia ciała. Staramy się bardzo dokładnie oczyścić je ze wszystkich zabrudzeń i pozostałości po kosmetykach. Następnie suszymy i gotowe.

Pędzle do makijażu powinny mieć dobrą jakość, najlepiej, kiedy wykonane są z naturalnego włosia, ale też zadbane. Tylko takie zachowają swoją żywotność na długo.