W okularach można wyglądać młodzieńczo, przebojowo i z pazurem. Dopasuj oprawki do kształtu twarzy i ciesz się nowym wizerunkiem!

Okulary możemy potraktować, jako stylowy dodatek, który będzie nas upiększał każdego dnia. Warto wybrać takie oprawki, które nie tylko są modne, ale i pięknie podkreślają nasze atuty — tuszując wady.

Okulary a kształt twarzy

Kształt oprawek należy dopasować do naszej twarzy. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami, by łatwo dopasować odpowiednie oprawki do swojej twarzy. Nie jest to szczególnie trudne, a pozwoli Ci prezentować się świetnie każdego dnia. Pamiętaj jednak, by przymierzać oprawki w takiej fryzurze, jaką zazwyczaj nosisz oraz codziennym makijażu. Dzięki temu szybko ocenisz, czy oprawki pasują do Twojej twarzy, a ich kolor do Twojego stylu. 

Twarz okrągła

Gdy mamy okrągłą twarz zależy nam głównie na jej wyszczupleniu i wydłużeniu. Dzięki dobrym oprawkom optycznie wysmuklimy twarz. Wybieramy te prostokątne i wąskie. By spotęgować efekt wyszczuplenia, dobrze jest zdecydować się na oprawki w ciemnym kolorze.

Twarz owalna

To typ twarzy, do którego pasuje właściwie wszystko, jednak najbardziej polecane są oprawki z zaokrąglonym dołem. Takie okulary nie mogą być za duże — za to do wyboru mamy wiele kształtów.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa cechuje się ostrymi rysami, które należałoby złagodzić oprawkami. Wybieramy okulary zaokrąglone, bądź owalne, dzięki którym dodamy naszej twarzy delikatności. Dobrym pomysłem jest także zdecydowanie się na kolorowe oprawki. 

Twarz podłużna

Dzięki dobraniu odpowiednich oprawek możemy optycznie skrócić twarz. Tym samym dobrze jest wybrać wysokie szkła, duże oversizowe oprawki w kształcie aviatorów.

Wybór oprawek to bardzo ważny etap kupowania okularów. Nowe oprawki powinny być dopasowane nie tylko do kształtu naszej twarzy, czy typu urody, ale także do stylu życia. Zupełnie inne oprawki wybierze pracownica korporacji ze ścisłym dress codem, niż freelancerka. Warto wybrać sklep internetowy, w którym znajdziemy różnorodne oprawki (np. edel-optics.pl) od wielu projektantów. Przy wyborze okularów nie zapomnijmy, że niezwykle istotna jest także ich jakość oraz wygoda noszenia – w końcu będziemy w nich spędzać wiele godzin w ciągu dnia!