Łóżka kontynentalne od Hildinga gwarantują najwyższy komfort wypoczynku i zdrowy sen. Amerykanie i Skandynawowie bardzo dawno temu docenili zalety łóżek kontynentalnych, w Polsce z roku na rok ich popularność rośnie. Kto miał okazję spać na takim łóżku nie zamieni go już na żadne inne.

Łóżka kontynentalne od Hildinga gwarantują najwyższy komfort wypoczynku i zdrowy sen. Amerykanie i Skandynawowie bardzo dawno temu docenili zalety łóżek kontynentalnych, w Polsce z roku na rok ich popularność rośnie. Kto miał okazję spać na takim łóżku nie zamieni go już na żadne inne. Luksusowe, eleganckie, wykonane z największą dbałością o szczegóły łóżko kontynentalne może stanowić element wiodący w sypialni i radzimy aby nie przytłaczać go innymi, zewnętrznymi dekoracjami. Sami komponujemy swoje łóżko kontynentalne, dobieramy tkaninę tapicerowaną z uwzględnieniem jej koloru, faktury i walorów użytkowych. Dobieramy także wezgłowie łóżka, do dyspozycji mamy kilka modeli różniących się od siebie wyglądem, każde z nich nadaje indywidualnego charakteru naszej sypialni. Aktualnie polecamy 4 modele wezgłowi:

  1. wezgłowie IVY – jest 2 cm szersze od łóżka (po 1 cm z kazdej strony), ma 115 cm wysokości i 9 cm głębokości. Patrzac na bok wezgłowia, od 2/3 wysokości w górę wezgłowie zwęża się nadając delikatności i lekkości tej konstrukcji. Ivy ma gładką, minimalistyczną powierzchnię.

  1. wezgłowie IRIS – to proste, klasyczne wezgłowie. Świetnie wykończone lamówką obszytą na krawędzaich. Lamówka dobrana jest kolorystycznie do tkaniny, dzięki jej zastosowaniu wezgłowie wydaje się idealnie prostokątne. Iris jest 3 cm szersze od łóżka (po 1,5 cm z kazdej strony), ma 116 cm wysokości i 13 cm głębokości.

  1. wezgłowie LILY – to połączenie elegancji i innowacji. Motywem przewodnim są trzy poziome, wyraźne wałki nadające oryginalnego charakteru sypialni. Wezgłowie Lily – jest 2 cm szersze od łóżka (po 1 cm z kazdej strony), ma 115 cm wysokości i 12 cm głębokości.

  1. wezgłowie TULIP – przykuwa wzrok za sprawą dużych, tapicerowanych kafli przypominających smakowitą tabliczkę czekolady. Zastosowany motyw istotnie wpływa na wygląd i podkreśla atrakcyjność całego łóżka. Wzór pasuje do różnego typu sypialni od nowoczesnej do ortodoksyjnie klasycznej. Bardzo korzystnie prezentuje się zarówno w ciemnych, jak i w jasnych kolorach.

Kolejnym dodatkiem do łóżka kontynentalnego jest otomana, tapicerowana ławka, mini sofa, pełniąca także funkcję skrzyni na pościel. Występuje w kilkunastu tkaninach tapicerowanych tych samych co łóżka kontynentalne i wezgłowia. Do jej prawidłowego montażu potrzebujemy dodatkowo 1 kpl nóżek o wysokości 10 cm.

Podsumowując, coraz częściej wybieramy do naszych sypialni łóżka kontynentalne, rezygnując z tradycyjnych łóżek ramowych, tapczanów, wersalek itd … Aktualnie jesteśmy znacznie bardziej świadomymi konsumentami, dbamy o nasze zdrowie. Dolegliwości związane z bólami kręgosłupa stają się jedną z chorób cywilizacyjnych. Warto także wspomnieć o doskonałej, ergonomicznej wysokości łóżek kontynentalnych wachającej się od 61 do 67 cm. To znacznie wyżej od przeciętnego tradycyjnego łóżka. Doceniają to przeważnie ludzie starsi, choć nie tylko, bardzo łatwo siadając, a zwłaszcza wstając z takiego łóżka. Biorąc pod uwagę aspekt zdrowego snu, komfortowego wypoczynku w połączeniu z ciekawym, eleganckim wyglądem nie pozostaje nic innego jak tylko polecić łóżka kontynentalne.

Przygotowane przez: http://abcsypialni.pl