O urlop w pracy wcale nie tak łatwo, dlatego często pracodawcę udaje się przekonać do przerwy w obowiązkach dopiero we wrześniu. I każdy chce ten czas wykorzystać jak najlepiej. A gdyby jeszcze do tego dopisała słoneczna pogoda, to byłoby cudownie. Oprócz problemów ze słońcem w Polsce, planowanie wakacji na ostatnią chwilę wiąże się często z większym wydatkiem, niż gdybyśmy rezerwowali pobyt wcześniej, z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Skąd zatem wziąć pieniądze na wymarzony wakacyjny wyjazd?

Szybka pożyczka szybko rozwiąże kłopot

Kiedyś łatwiej było liczyć na wsparcie finansowe rodziny, ale dziś czasy się zmieniły i trzeba być w pełni samodzielnym, również finansowo. Nieważne, czy jesteśmy już rodzicami, czy wiedziemy życie w pojedynkę, jesteśmy już – jako dorośli – odpowiedzialni za siebie. Ile zarobimy, tyle możemy wydać na życie i na przyjemności. A jak nie wystarczy na wakacje, to trudno. Odpoczniemy w przyszłym roku, jak zaoszczędzimy na to środki…

To złe podejście. Wakacje należą się każdemu. Urlop od pracy, choćby miał trwać tylko tydzień, to okazja, aby wypocząć, bo w życiu ważny jest balans i zdrowie. Człowiek przemęczony to człowiek nieszczęśliwy, schorowany i mało wydajny. Co jednak zrobić, gdy chcemy gdzieś jechać, ale nie mamy wystarczającej ilości gotówki?

Szybka pożyczka pomoże każdemu w spełnieniu jego marzeń, niezależnie od tego, czy jest to wakacyjny wyjazd czy remont mieszkania. Pożyczenie gotówki nie jest wcale takie straszne, jak mówią inni. Jeżeli szczegółowo zapoznamy się z ofertami pozabankowymi oraz warunkami dotyczącymi kosztów wzięcia pożyczki i terminów spłaty, to naprawdę na tym zyskamy, a nie stracimy.

Wiadomo, żyjemy dziś w czasach, w których liczy się pieniądz i biznes. I większość firm, niezależnie od branży – czy to firmy farmaceutyczne, finansowe czy popularne sieciówki odzieżowe – przelicza tylko swoje zyski. Podobnie bywa w bankach udzielających kredytów czy w firmach pożyczkowych. Znaleźć dziś preferencyjną i korzystną dla siebie ofertę, nie jest łatwo.

Z pomocą przychodzą nam niezależne opinie innych klientów, rankingi i zestawienia ofert dostępnych na rynku. Tak właśnie działa serwis internetowy Chwilowo.pl, będący internetową porównywarką pożyczek. To niezależne miejsce w Internecie, którego celem jest doradztwo i pomoc osobom poszukującym dodatkowej gotówki w postaci pożyczki krótkoterminowej bądź ratalnej. Jeżeli więc szukamy sprawdzonego źródła na temat pożyczek dostępnych na rynku online, Chwilowo.pl jest miejscem godnym polecenia.

Kilka prostych kroków

Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak najkorzystniej, najtaniej i najrozsądniej wziąć pożyczkę. Oto kilka prostych kroków na wybranych przykładach.

Krok 1

Cel – wakacje. Kwota pożyczki krótkoterminowej do 30 dni – 2 000 zł. Pożyczka po raz pierwszy.

Ustawiamy wszystkie powyższe kryteria w porównywarce chwilówek na stronie głównej i w ten sposób otrzymujemy listę firm pożyczkowych wraz z ich ofertami.

Krok 2

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Głównym warunkiem jest dla nas cena takiej pożyczki, tzn. ile należy doliczyć do pożyczonej kwoty 2 000 zł. Chodzi tu o koszty w postaci prowizji firmy pożyczkowej. I tutaj na naszą korzyść działa fakt, że będzie to nasza pierwsza chwilówka, dzięki czemu niektóre firmy nie doliczają żadnej prowizji, a co za tym idzie, koszt pożyczki wyniesie 0 zł.

Równie ważny co dodatkowe prowizje jest termin spłaty i to, co dzieje się po jego przekroczeniu. Zwróćmy uwagę na koszty, jakie musimy wtedy ponieść. Średnio jest to ok. 100-150 zł za kolejne 30 dni na zwrot pieniędzy. Jednak nie wszystkie firmy pożyczkowe dają nam taką opcję jak przedłużenie terminu, a wtedy po upłynięciu określonego w umowie czasu naliczane są odsetki kapitałowe i inne dodatkowe koszty, takie jak np. wezwania do zapłaty.

Krok 3

Jeśli już wybraliśmy kilka interesujących nas ofert pożyczek, warto zapoznać się z opiniami innych na temat danych firm pożyczkowych.

Opinie to bardzo cenne źródło informacji bezpośrednio od osób, które korzystają z chwilówek. To miejsce, w którym każdy opisuje swoje doświadczenie, skupiając się nie tylko na zaletach, ale również na wadach ofert danych pożyczkodawców. To także zbiór odpowiedzi na najważniejsze pytania typu: jak wygląda proces przyznawania pożyczki, czy firma weryfikuje klientów w bazie BIK, co się stanie, jak nie spłacimy pożyczki w terminie?

Krok 4

Zebraliśmy całość potrzebną nam do podjęcia rozsądnej decyzji finansowej: szczegóły oferty, opinie na temat pożyczkodawcy, odpowiedzi na ważne dla nas pytania.

Pozostaje nam teraz tylko kliknąć w ikonę „Weź pożyczkę”. Zostaniemy przekierowani do wybranej firmy pożyczkowej. Tam wypełniamy wymagany formularz drogą online i oczekujemy na odpowiedź oraz kontakt ze strony firmy pożyczkowej.

Tak – w czterech prostych krokach – przeszliśmy proces zaciągania pożyczki krótkoterminowej z pomocą serwisu Chwilowo.pl. Postarajmy się teraz pożyczone pieniądze dobrze wykorzystać na wakacyjnym wyjeździe, aby był to czas wypoczynku i przyjemności, tak bardzo nam wszystkim potrzebny!