Malowanie paznokci to zajęcie, któremu oddaje się większość kobiet. Elegancko pomalowane paznokcie nadają dłoniom estetyczny wygląd, jednak często bywa tak, że lakier nie jest dobrej jakości i niedługo po wykonaniu manicure’u – kolor odpryskuje. Nie wygląda to dobrze i sprawia, że zabieg trzeba często powtarzać. Istnieją jednak produkty, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają ten proces, a trwałość lakieru zostaje przedłużona tak, że nie trzeba się już martwić o to, że chwilę po pomalowaniu kolor ulegnie uszkodzeniu. Mowa tu o serii od Maybelline – Express Manicure.

Jak wykonać profesjonalny manicure w domu?

Zanim przystąpisz do pokrywania paznokci kolorem, powinnaś zebrać wszystkie potrzebne przyrządy i akcesoria.  

 • Pilnik. Najlepiej, by był szklany lub papierowy, unikaj natomiast metalowych, które mogą niszczyć i sprzyjać łamaniu się oraz rozdwajaniu płytki.
 • Polerka. To także przydatny przyrząd, dzięki któremu wygładzisz powierzchnię płytki i wyrównasz ją, a lakier będzie się lepiej trzymał. Jednak jeśli masz zniszczone, słabe i łamliwe paznokcie, zrezygnuj z tego punktu, aby dodatkowo ich nie nadwyrężać.
 • Żel lub oliwka zmiękczająca do skórek. Ten produkt sprawi, że skórki będzie łatwo odsunąć, a ponadto nawilży skórę.
 • Odżywka do paznokci. Szczególnie, jeśli masz łamliwą i słabą płytkę. W takim wypadku najlepiej nakładać odżywkę pod lakier jako bazę.
 • Baza pod lakier. Można również zaopatrzyć się w produkt, który stosuje się jako podkład pod lakier. W serii Maybelline Express Manicure dostępnych jest kilka baz, a każda z nich ma inne funkcje. Można wybrać wygładzającą, wzmacniającą, ochronną lub wybielającą – w zależności od potrzeb. Każda z nich sprawi, że płytka zostanie uchroniona przed powstawaniem przebarwień od lakieru, a także zwiększy jego przyczepność i tym samym przedłuży trwałość.
 • Lakier właściwy, którym ozdobisz płytkę.
 • Lakier nawierzchniowy, czyli top coat. Ten produkt przedłuży trwałość lakieru do paznokci, nada mu połysk (lub mat, bo dostępne są również takie wersje) oraz przyspieszy wysychanie. Jest to ostatni krok w malowaniu paznokci.

Malowanie paznokci w domu krok po kroku

 • Najpierw opiłuj paznokcie w kształt, jaki ci się podoba. Pamiętaj, by piłować w jedną stronę, ponieważ w przeciwnym razie postrzępisz płytkę i osłabisz ją.
 • Następnie nanieś na skórki odrobinę preparatu do skórek. Odczekaj chwilę i delikatnie odsuń je patyczkiem. Staraj się ich nie wycinać, ponieważ mogą odrosnąć grubsze.
 • Teraz możesz pokryć każdy paznokieć bazą Maybelline Express Manicure lub odżywką do paznokci. Nałóż cienką warstwę i odczekaj, aż wyschnie.
 • Pora na lakier. Na każdy paznokieć nakładaj cienką warstwę, zaczynając od środka, a następnie malując boki. Poczekaj aż będzie sucha. Dopiero teraz nanieś kolejną warstwę. Dzięki temu lakier szybciej wyschnie.

Na koniec pomaluj płytkę top coatem, który przyspieszy wysychanie lakieru oraz sprawi, że będzie bardziej trwały.