Gdy w pewnym momencie na większości naszych okien zaczęły gościć żaluzje, to wydawało się, że jest to świetne rozwiązanie. Po jakimś czasie okazało się jednak, że żaluzje są często dość kłopotliwe w codziennej eksploatacji i zamiast nich zaczęły pojawiać się rolety. Te jednak miały trochę gorsze możliwości, jeśli chodzi o łatwą i precyzyjną regulację ilości wpadającego światła. W rezultacie stworzono rolety dzień noc, które idealnie łączą zalety tradycyjnych żaluzji oraz rolet. Czy jednak – skoro jest to tak dobre rozwiązanie – to nie jest ono zbyt drogie?

Ile tak naprawdę kosztują rolety dzień i noc?

Podobnie jak w przypadku wszelkich innych rolet żaluzji i zasłon, wszystko zależy głównie od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście rozmiar naszych okien oraz ilość rolet, które będziemy zamawiać. Z oczywistych względów – im więcej rolet zamówimy, tym większy będzie łączny rachunek, jednak jeśli zamówimy ich naprawdę dużo, to warto zapytać o jakiś rabat. Drugim czynnikiem jest rodzaj materiału, z jakiego wykonane będą rolety. Z pewnością jeżeli wybierzemy najprostsze i najpopularniejsze wersje kolorystyczne, to będziemy musieli zapłacić mniej, niż w przypadku gdy zażyczymy sobie najdroższe możliwe materiały. Za każdym razem jednak cena ma szansę być całkiem rozsądna, a biorąc pod uwagę, że takie rolety to inwestycja na lata, to ich cena wyda się nawet atrakcyjna.

Jak możemy dodatkowo obniżyć cenę?

Najprościej będzie to zrobić zamawiając rolety dzień noc na wymiar przez. Internet. Jeśli bowiem zdecydujemy się na zamówienie rolet typu dzień i noc na przykład na stronie rollcenter.pl/, to za przykładową roletę Mini, właśnie w wariancie dzień noc (oczywiście w najprostszym i najmniejszym rozmiarze) zapłacimy niewiele więcej niż 30 zł. Trudno chyba znaleźć bardziej atrakcyjną cenę za możliwość wygodnej regulacji w stopniach nasłonecznienia we własnym pokoju. Warto zatem odwiedzić wspomnianą stronę internetową i samemu wybrać coś dla siebie i dla swojego mieszkania.