Pojawienie się na głowie dużej ilości baby hair to oznaka tego, że włosy są w intensywnej fazie wzrostu. Jak zwiększyć ilość baby hair i jak je wzmocnić?

Czym są baby hair?

Warto zacząć od tego, czym są baby hair? Baby hair to nic innego jak nowe, dopiero co wyrastające włoski. Zazwyczaj są dosyć krótkie i cienki, zauważyć można je, kiedy włosy są gładko zaczesane do tyłu lub zebrane w kucyk. Zaledwie kilka procent wszystkich włosów na głowie to baby hair. Przeciętnie włosy rosną z szybkością jednego centymetra na miesiąc, więc wzrost baby hair jest dosyć powolny. Początkowo są one bardzo cienkie, z czasem jednak wyrastają coraz grubsze. Baby hair są jednak bardzo podatne na zniszczenia, na przykład spowodowane wycieraniem o czapkę lub kaptur, albo zbyt agresywnym czesaniem włosów.

Zwiększenie ilości baby hair

Każda osoba ma określoną ilość mieszków włosowych na swojej głowie i nie ma możliwości, aby pojawiły się nowe. Nie oznacza to jednak, że ilości baby hair nie można zwiększyć. Można bowiem aktywować nieaktywne mieszki włosowe, które znajdują się w fazie spoczynku. Można też pogrubić i wzmocnić baby hair, które dopiero co wychodzą z mieszka włosów. Proces podzielić można na dwa etapy: wzmocnienie baby hair z zewnątrz i wzmocnienie z wewnątrz.

Sposób na gęste włosy typu baby hair

Dieta oraz odpowiednia suplementacja mają ogromne znaczenie dla wzmocnienia włosów. Aby zwiększyć wzrost baby hair i pogrubić je, należy sięgać po produkty bogate w składniki, które są budulcem włosów – to między innymi witaminy z grupy B, wapń, krzem. Znaleźć je można w drożdżach, pokrzywie, skrzypie polnym, nabiale. Jak przyśpieszyć porost włosów ? Są do tego specjalne przeznaczone zioła, takie jak ziele pokrzywy czy skrzypu. Przyjmować je można w formie aptecznych suplementów, ale o wiele lepiej sprawdzają się przygotowane w domu napary. Te zioła występują powszechnie na polskim łąkach, więc bez większych problemów można wczesną wiosną pozbierać je samodzielnie i ususzyć. Zdrowa dieta, bogata w witaminy i składniki mineralne z owoców oraz warzyw, a także picie dużej ilości wody pomagają we wzroście włosów.

Wcierki i maseczki na wzmocnienie baby hair

Baby hair są delikatnie i cienkie, więc obchodzić należy się z nimi tak, aby ich nie uszkodzić. Aby wzmocnić je i przyśpieszyć pojawianie się nowych włosków, warto zadbać o odpowiednie krążenie w skórze głowy. Dzięki temu do mieszków włosowych docierać będzie więcej krwi, a wraz z nią więcej składników odżywczych i budulcowych dla włosów. Doskonale sprawdzą się wcierki na bazie alkoholu. Alkohol stosowany na skalp w nadmiarze może wysuszać, ale jeśli wcierki będą używane kilka razy w tygodniu, to nie powinny pojawiać się żadne problemy. Alkohol rozgrzewa, ale też wspomaga wnikanie składników odżywczych w skalp. Po umyciu włosów warto zastosować bogate, odżywcze maseczki. Dzięki temu nie tylko zadbamy o baby hair od wewnątrz, ale też nadamy im większej giętkości i elastyczności, co uodporni je na uszkodzenia mechaniczne.

Wystarczy zastosować te zasady, aby na naszej głowie pojawiło się więcej włosów!