Golenie to bez wątpienia jedna z najczęściej wykonywanych męskich czynności toaletowych. Panowie nieustannie dążą do osiągnięcia jak najlepszego efektu, na który składają się: precyzja, komfort oraz optymalna pielęgnacja twarzy. Jedni wolą maszynki, inni preferują golarki. Co wybrać? Przedstawiamy zalety i wady golarek elektrycznych i ręcznych maszynek do golenia.

Zalety golarek elektrycznych

Wybór przyborów do golenia nie jest łatwy, kiedy na rynku znajdziemy niezwykle szeroką ofertę wielu producentów. W dodatku technologia nieustannie ewoluuje, przez co firmy prześcigają się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie dokładności usuwania zarostu, lepszej ochrony i nawilżenia czy kształtu idealnie dopasowującego się do twarzy. Dotyczy to zarówno maszynek do golenia, jak i golarek, od których zaczniemy nasze porównanie.

Wielu mężczyzn wybiera golarki elektryczne ze względu na wygodę i szybkość golenia. Metoda golenia „na sucho” bez konieczności używania kremu, pianki czy żelu to mniejsza ilość czasu spędzanego przed lustrem, możliwość korzystania w podróży, w pracy i poza miejscem zamieszkania, wysoka estetyka oraz przede wszystkim  – znacznie mniejsze ryzyko zacięć niż w przypadku golenia się maszynką ręczną. Jednak elektryczna golarka to nie tylko same plusy. Wadą takiego rozwiązania jest z pewnością mniejsza precyzja i brak możliwości dotarcia do niektórych miejsc na twarzy, z czym z kolei ręczna maszynka do golenia Gilette lub innej uznanej marki poradzi sobie znacznie lepiej.

Dlaczego ręczna maszynka do golenia?

W ten sposób płynnie przeszliśmy do zalet golenia maszynkami ręcznymi. Mimo coraz niższych cen golarek elektrycznych i ich powyższych, niekwestionowanych zalet, wielu mężczyzn wiernie trwa przy manualnej metodzie usuwania zarostu, wybierając produkty uznanych i cenionych firm, jak Wilkinson czy Gilette – maszynki do golenia tych producentów zapewniają optymalny komfort, doskonałą precyzję, gwarantują dotarcie do wszystkich zakamarków twarzy, a dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji, oferują bardzo dobry poziom nawilżenia twarzy. https://kontigo.com.pl/marki/gillette.html – sprawdź ofertę. Golenie maszynką ręczną to konieczność stosowania odpowiednich kosmetyków, które zniemczają zarost. Kwestia wyboru jest jednak sprawą mocno indywidualną. Wielu mężczyzn wybiera kremy, inni preferują żele, jeszcze inni wolą pianki do golenia.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy maszynkę Gilette lub innej uznanej firmy, czy preferujemy elektryczne golarki, konieczna jest właściwa pielęgnacja twarzy. Aby odpowiednio nawilżyć skórę i zapobiec powstawaniu podrażnień, po każdym goleniu warto użyć specjalnego płynu, kremu lub balsamu.