Detale i dodatki potrafią odmienić każde wnętrze i wydobyć jego unikalny charakter. Nawet niewielkie metraże mogą stać się bardziej przestrzenne i oryginalne, kiedy tylko włożymy nieco serca i pracy w wybór nietuzinkowych dekoracji do salonu. Przekonaj się, że niewielkim kosztem możesz dokonać wielkich zmian.

Kosze i patery na owoce

Kosze, misy i patery na owoce to funkcjonalny dodatek do wnętrz,. Potrafią zaskoczyć wyszukanym wzornictwem i formą, a niektóre z nich przypominają wręcz dzieła sztuki nowoczesnej. Spektakularny kosz, lub patera dużych rozmiarów może stać się głównym akcentem wnętrza i „zrobić“ całą aranżację.

Ramki na zdjęcia

Choć ramki na zdjęcia mogą wydawać się standardowym elementem wystroju wnętrz, to – odpowiednio dobrane – wniosą sporo świeżości do pomieszczenia. Jeśli tylko spróbujemy wyjść poza nasze standardowe wybory, to uzyskamy ciekawy efekt niewielkim kosztem. Kto powiedział, że ramka na zdjęcia musi stać na komodzie czy w kredensie? Decydując się na jej wiszącą wersję możesz być pewny, że nikt nie przejdzie obojętnie koło rodzinnej fotografii. Jeśli jednak wolisz tradycyjne rozwiązania, pomyśl o materiale, z którego jest wykonana ramka – zastąp standardowe drewno, np. miedzią.

Wazony

Rośliny w domu to piękno samo w sobie. Sam widok zieleni działa na nas uspokajająco i kojąco, a kolory i kształty kwiatów stanowią ozdobę każdego wnętrza. Rośliny, które zostaną wyeksponowane w odpowiednim wazonie, mogą stać się bardzo wyjątkową dekoracją. Jako że szkło nigdy nie wychodzi z mody, to ozdoby z tego materiału sprawdzą się zarówno pod kątem estetycznym, jak i praktycznym.

Świeczniki i latarenki

Jednym z elementów domowych dekoracji, które nadają pomieszczeniu ciepła, są świece. Ich zapach działa relaksująco i nadaje wnętrzom własnego charakteru. Kiedy umieścimy je w pięknych świecznikach, lub latarenkach, otrzymujemy bardzo modną i ciekawą dekorację. Wiszący świecznik możemy zamontować w oknie, na drzwiach i przy suficie otrzymując wpadającą w oko kompozycję. Alternatywą dla klasycznych modeli może stać się także świecznik w kształcie klatki dla ptaków lub domku.

Dekoracje ścienne

Nie bez powodu piszemy o ściennych alternatywach dla standardowych ramek na zdjęcia czy świeczników. Dekoracje i ozdoby umieszczone na ścianie wyglądają po prostu ciekawiej i zwracają uwagę swoją niekonwencjonalnością. Może być to mapa świata, na której umieścimy znaczniki naszych podróży czy geometryczne figury z mosiądzu zamiast nudnych obrazów.