Psy podobnie jak ludzie cierpią na różnego rodzaju alergie. Wśród pupili najczęściej występuje uczulenie na zboża, które objawia się problemami trawiennymi. Jeśli Twój psiak jest alergikiem, sprawdź, jaka karma jest dla niego odpowiednia.

  1. Jak objawia się alergia u psów?
  2. Sucha karma dla psa alergika

Mówi się, że alergia jest jedną z chorób cywilizacyjnych, jednak tak naprawdę uczulenia towarzyszą ludzkości od wieków. Alergie nie są obce również zwierzętom, gdyż cierpią na nie nawet domowi pupile. Problemy uczuleniowe dotyczą zwłaszcza psów, które z tego powodu muszą przyjmować specjalne karmy. Jak prawidłowo żywić psy z alergią?

Jak objawia się alergia u psów?

Większość psów alergików cierpi na nietolerancje pokarmowe. Uczulenia tego typu objawiają się głównie problemami z przyswajaniem różnych produktów i składników odżywczych. Pies chory na alergię ma biegunki lub zaparcia, odczuwa ból brzucha i żołądka. Brzuch psa jest wzdęty, a oddawane przez niego gazy mają przykry zapach. Dodatkowo u pupila mogą pojawić się wymioty, apatia oraz ogólne osłabienie.

Alergia może zniechęcać psa do spożywania niektórych rodzajów pokarmów. Pupil może odmawiać ich przyjmowania, nawet gdy jest głodny. Nie powinno się jednak zmuszać go do jedzenia w przypadku, gdy zauważy się, że karma wywołuje przykre objawy ze strony układu pokarmowego.

Sucha karma dla psa alergika

Psy cierpiące na alergię pokarmową zwykle są uczulone na zboża. Zboża i zawarty w nich gluten podrażniają układ pokarmowy pupila, przez co cierpi on na objawy podobne jak osoby chore na celiakię. Szczególnie częstą przyczyną występowania alergii u psów jest pszenica, która jest dodawana w nadmiarze do tanich, dyskontowych karm.

Sucha karma dla psa alergika powinna być pozbawiona zbóż. W jej składzie powinno znajdować się jedynie mięso oraz niewielki dodatek warzyw, które wspomagają procesy trawienia i ułatwiają wydalanie. Jeżeli pies nadal cierpi z powodu alergii, powinno się postawić na suchą karmę na bazie delikatnych mięs. Posiłek na bazie królika, cielęciny lub indyka jest łagodniejszy dla wrażliwego przewodu pokarmowego niż karma produkowana z mięsa wołowego lub kurczęcego.

Pies alergik powinien być odżywiany wyłącznie pełnowartościowymi karmami ze sklepów zoologicznych. Karmy z marketów i dyskontów zawierają zbyt mało składników odżywczych, a ich skład nie spełnia norm odpowiednich dla zwierząt z nietolerancją niektórych pokarmów. Dobrej jakości suche karmy dla psów znajdziesz na https://zoopers.pl/, gdzie można kupić posiłki dla szczeniąt, psów dorosłych i dojrzałych oraz suk w ciąży i okresie laktacji.

undefined