Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu to doskonały sposób na relaks. Nic więc dziwnego, że wraz z nadejściem ciepłych dni chętnie rozpoczynamy rodzinne biesiady.

Niestety, zdarza się, że palące słońce, deszcz lub wiatr krzyżują nasze plany. Dzieje się tak wówczas gdy nie posiadamy miejsca, w którym moglibyśmy się schronić. Rozwiązaniem, dzięki któremu moglibyśmy uniknąć tych problemów są coraz popularniejsze pawilony ogrodowe. Sprawdźmy jak wybrać idealny i na co zwrócić uwagę.

Zastanów się nad wielkością pawilonu

Podstawową kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę poszukując idealnego pawilonu ogrodowego jest jego wielkość. Powinna być dopasowana zarówno do wielkości naszego ogrodu, jak i średniej liczby osób, które będą w nim przebywać. Obecnie znajdziemy zarówno pawilony, które pomieszczą kilka osób, jak i duże namioty, w których możemy urządzać przyjęcia nawet na kilkadziesiąt osób. Warto też pamiętać, że dobrym rozwiązaniem może być kilka mniejszych ustawionych koło siebie niż jeden duży pawilon. łatwiej rozmieścić, w razie uszkodzenia materiału wymienić musimy mniejszą powierzchnię materiału a i odporność na warunki atmosferyczne powinna być większa niż w przypadku jednego bardzo dużego pawilonu. 

Jaki kolor pawilonu wybrać?

Kolejnym niezwykle ważną kwestia jest kolor pawilonu. Najlepszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest klasyczna biel, która doskonale odbija promienie słoneczne, dzięki czemu wnętrze pawilonu nie nagrzewa się. Jeśli jednak biel nie pasuje do ogrodu bądź obawiamy się, że pawilon szybko pobrudzi się i nie będzie wyglądał najlepiej możemy wybierać spośród odcieni szarości, granatu, zieleni a nawet postawić na bardziej ekscentryczne (np. czerwone lub błękitne) kolory pawilonu.
Na szczególną uwagę zasługują kremowe odcienie, bardzo dobrze współgrają z ogrodową zielenią, nie są tak bardzo widoczne jak białe i łatwo dobrać do nich stylowe dodatki jak np meble ogrodowe. 

Solidny materiał i lekki stelaż

Poszukując pawilonu ogrodowego sprawdź z jakiego materiału wykonany jest jego dach oraz ściany. Wodoodporne tkaniny zapewnią Ci komfort w czasie deszczu zaś naturalne materiały takie jak len sprawią, że w środku pawilonu nigdy nie będzie gorąco i duszno. Warto także zwrócić uwagę na stelaż pawilonu. Powinien być łatwy do złożenia oraz lekki tak, żeby poradzić sobie z jego montażem w krótkim czasie. Jedak najważniejsza będzie solidność stelażu, gdyż odpowiada za stabilność oraz wytrzymałość całej konstrukcji na warunki atmosferyczne. 
Dodatkowym atutem przemawiającym za zakupem są ściany boczne oraz zasłony. Warto też zwrócić uwagę na modele pawilonów ogrodowych z moskitierą do zobaczenia w ogrodosfera.pl. Jeśli wspomniane dodatki są w zestawie bądź jest możliwość ich zamontowania zdecydowanie podwyższa to atrakcyjność i wartość użytkową danego produktu.

Podsumowując, oferta pawilonów ogrodowych w dobrych sklepach jest obecnie bardzo szeroka i różnorodna. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć rozwiązanie dopasowane do swojego ogrodu oraz indywidualnych potrzeb. Warto to wykorzystać.