Przesyłki międzynarodowe zyskują na popularności. Korzystamy z nich chętnie, ponieważ samo zamawianie takiej usługi nie różni się zbytnio od tej krajowej. Co więcej, niemal każda firma kurierska ma ją w swojej ofercie.

Będzie drożej

Najważniejszą różnicą między paczką krajową a międzynarodową, jest oczywiście jej cena. Przesyłki, które są nadawane poza granice naszego kraju mogą być nawet czterokrotnie droższe od tych wewnątrzpaństwowych. Wszystko oczywiście jest związane z dużo większym kosztem transportu i czasem jaki jest niezbędny na dostarczenie paczki.

Warto wiedzieć

Decydując się na przesyłki do krajów Unii Europejskiej, nie musimy martwić się procedurami celnymi. Co więcej czas dostarczenia wydłuża się maksymalnie do siedmiu dni. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku państw poza Europą. Tu czekają na nas dodatkowe dokumenty związane z odprawą celną. Warto zaznaczyć, że nie dotyczą one przedmiotów o wartości poniżej 22 euro. Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek przesyłkę, sprawdźmy czego absolutnie nie można przewozić. Do tej grupy należą między innymi: alkohol, broń i papierosy.

Dokładnie zapakować

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki jest ważne zarówno w przypadku paczek krajowych jak i międzynarodowych. Pamiętajmy, że gdy wysyłamy dany przedmiot za granicę, ma on do przebycia naprawdę długą drogę. Zapakujmy go w kartonowe pudełko (zwróćmy uwagę na jego wymiary i porównajmy do tych, dopuszczalnych przez firmy kurierskie). Warto zawinąć przedmiot w folię bąbelkową. Jeśli mimo takich zabezpieczeń nadal swobodnie rusza się on w kartonie, konieczne będzie skorzystanie z wypełniaczy. Mogą to być zwykłe, stare gazety. Ostatnim punktem jest dokładne obklejenie pudełka.

Jak zamówić?

Międzynarodowe przesyłki kurierskie są wykorzystywane przez wiele osób. Wiedzą o tym doskonale także brokerzy. Na stronie Sendit znajdziemy listę przewoźników świadczących usługę przewozu międzynarodowego oraz szybko zamówimy kuriera. Zebranie wielu firm kurierskich w jednym miejscu to duże ułatwienie, szczególnie gdy zależy nam na czasie.