Masaż tajski jest jedną z najskuteczniejszych metod relaksacyjnych, jaka dotarła do Polski. Wywodzący się z południowo-wschodniej Azji zyskuje coraz większe grono zwolenników. Z jego dobroczynnej mocy korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W jaki sposób działa ta technika oraz kto może na niej najbardziej skorzystać?

Jak wygląda klasyczny masaż tajski?

Masaż tajski to potężne narzędzie usprawniające działanie całego ustroju, jak i jego wybranych obszarów. Wyróżnia się kilkanaście jego rodzajów, a każdy z nich oddziałuje w inny sposób na ludzki organizm. Jeśli jednak chcemy przekonać się, na czym rzeczywiście polega skuteczność tej metody, powinniśmy zacząć od tajskiego masażu klasycznego.

Jest on często określany jako joga dla leniwych. Dzieje się tak, gdyż wykorzystuje się w nim elementy jogi pasywnej. Technika ta dotyczy całego ciała. Masażystka układa Pacjenta w określonych pozycjach – na plecach, brzuchu, boku oraz na siedząco. W trakcie masażu używa swoich: dłoni, kciuków, stóp, łokci, przedramion oraz kolan.

Technika ta wykorzystuje uciskanie, masowanie, rozciąganie i gładzenie kolejnych obszarów ciała. Seans może trwać 1,5 lub dwie godziny. Najbardziej efektywny jest długi masaż -trwający 120 minut, gdyż jest to odpowiednio dużo czasu na dokładne pobudzenie całego ciała.

W efekcie działania masażystki dochodzi do głębokiego wyciszenia i osiągnięcia stanu pełnej relaksacji. Po sesji odczuwa się nie tylko głęboki spokój, ale osobę masowaną opuszczają też bóle mięśni, stawów, kręgosłupa czy głowy. Klient opuszczający gabinet czuje wyraźnie, że jego niedobory energetyczne zostały uzupełnione. Jest w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami.

Masażystka używa tylko siły swojego ciała. Nie sięga przy tym po olejki. Nie posługuje się też stemplami, ani świecą.

Masaż tajski – dobry na wszystko!

Ta odmiana masażu tajskiego oddziałuje kompleksowo na ciało. Jest to możliwe dzięki temu, że zabieg ten prowadzi przede wszystkim do osiągnięcia równowagi psychicznej, fizycznej i emocjonalnej. Według Tajów tylko tak zharmonizowane ciało jest w stanie funkcjonować bez większych zaburzeń.

Ponadto zabieg ten prowadzi do usunięcia najbardziej typowych objawów stresu, takich jak: nadmierna nerwowość, rozchwianie emocjonalne czy bezsenność.

W trakcie masażu dochodzi także do:

 • uwolnienia ciała od dolegliwości bólowych,
 • pobudzenia sił obronnych organizmu,
 • rozluźnienia mięśni,
 • uelastycznienia stawów,
 • poprawy krążenia krwi.

Klasyczna odmiana masażu tajskiego prowadzi do usprawnienia funkcjonowania całego organizmu. Dodatkowe korzyści, jakie daje ten zabieg, to:

 • smuklejsze i bardziej gibkie ciało,
 • zdrowszy wygląd skóry,
 • łatwiejsze radzenie sobie ze stresem i emocjami.

Polecane jest, by z tajskiego masażu klasycznego korzystały przede wszystkim osoby:

 • żyjące i pracujące pod presją czasu;
 • narażone na długotrwałe działanie stresu;
 • zmuszone do pracy w jednej pozycji;
 • cierpiące na depresję i bezsenność;
 • walczące z nadwagą;
 • chcące pobudzić siły obronne organizmu.

Ponadto tajski masaż klasyczny rekomendowany jest też osobom uprawiającym sport oraz pracującym fizycznie i umysłowo.

Warto się na niego udać również wtedy, gdy czeka nas bardzo trudny, obciążający psychicznie czas. Metoda ta sprawdza się także wówczas, gdy potrzebny jest nam potężny zastrzyk energii po wyczerpującym dniu. Sesje mogą także skutecznie pomóc kobietom, które cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego lub dokuczają im wyjątkowo bolesne miesiączki.

Zatem, jeśli nieobce jest nam uczucie przemęczenia, a stres nie pozwala na normalne funkcjonowanie, bądź borykamy się z dolegliwościami bólowymi – powinniśmy udać się na klasyczny masaż tajski.

Dzięki przemyślanej kompozycji wykorzystanych w trakcie sesji technik relaksacyjnych i leczniczych, dochodzi do uwolnienia pokładów energii oraz harmonii strefy: fizycznej, psychicznej i emocjonalnej. Korzysta na tym również skóra, która odzyskuje utracony blask.

Źródło: TajskieSpa.pl