Choć zima nie kojarzy nam się ani z ogrodem, ani z pracami w nim, to jednak prawdziwy pasjonat ogrodnictwa nieustannie krąży myślami wokół wiosennych planów. Warto je umilić, na przykład praktycznym gadżetem ogrodniczym wręczonym jako prezent świąteczny. Tym bardziej, że z niektórych z prezentów będą mogli oni skorzystać jeszcze zimą. Oto nasze zestawienie prezentów dla ogrodniczki i ogrodnika.

Jaki prezent dla ogrodnika i ogrodniczki wybrać?

Popularne prezenty dla ogrodnika to z pewnością wszelkiego rodzaju akcesoria ogrodnicze – narzędzia, dobrej jakości rękawice, pasy, torby czy fartuchy. Co w sytuacji, gdy nasz ogrodnik wszystko to już ma? Warto wtedy sięgnąć po mniej oczywiste gadżety ogrodnicze.

Zestaw nasion – nieoczywisty prezent dla ogrodniczki

Zestaw nasion jadalnych kwiatów to nie tak oczywisty wybór, jeśli chodzi o prezenty dla ogrodniczki. Jednakże świetnie sprawdzi się jako drobny upominek albo miły dodatek do głównego, większego prezentu. To trafiony prezent dla żony pod choinkę, jeśli ta jest fanką ogrodnictwa lub kulinariów. To, co wyjątkowe w tym pomyśle, to fakt, że kwiaty ukażą swój pełen potencjał dopiero po kilku tygodniach troskliwej opieki. Możecie zajmować się nimi wspólnie!

Estetyczny karmnik – praktyczny i dekoracyjny

Chcesz ofiarować prezent, który można wykorzystać od razu? Idealny będzie estetyczny karmnik dla ptaków. O tym, jak ważna dla ogrodu jest obecność ptaków, wie każdy ogrodnik i każda ogrodniczka. Od wiosny do jesieni pomagają zmniejszyć liczbę uciążliwych insektów i cieszą ucho pięknym śpiewem, dlatego warto zadbać o nie zimą, kiedy o pokarm znacznie trudniej. Pamiętaj, że karmnik może wyglądać inaczej, niż ten klasyczny, drewniany. Oryginalna konstrukcja, np. karmnika dla ptaków w kształcie żołędzia nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest także bardzo praktyczna. Można nasypać do niego różnego rodzaju nasion czy orzechów, tym bardziej, że siatka ma dość drobne oczka, dzięki czemu pokarm dla ptaków nie wypada. Karmnik, choć wytrzymały, ma lekką budowę. Idealny na prezent dla taty – na święta lub urodziny!

Domowy kompostownik

Czas na prezent dla ogrodnika, który sprawdzi się wewnątrz. Każdy amator ogrodnictwa zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważne jest odpowiednie nawożenie ziemi. A nie ma nic lepszego, niż naturalny nawóz, który nie tylko świetnie działa, ale jest stuprocentowo ekologiczny. Niestety, domowy kompostownik często niezbyt przyjemnie pachnie. Chyba że wybierzemy kompostownik kuchenny z filtrem węglowym. To idealny wybór dla osób, które chciałyby móc korzystać z naturalnego nawozu, ale nie mają przestrzeni na zewnątrz, aby utworzyć tam kompostownik. Filtr węglowy skutecznie zatrzymuje wszelkie odpychające zapachy i pomoże skutecznie segregować odpady bio. To idealny prezent właściwie dla każdego, komu przydałby się taki kompostownik – może być użyty jako prezent dla taty bądź brata na święta czy prezent dla żony pod choinkę.

Mamy nadzieję, że wśród tych trzech oryginalnych pomysłów na prezent dla ogrodnika i ogrodniczki znajdziesz ten jeden idealny. Wszystkie one są świetną alternatywą dla klasycznych gadżetów ogrodniczych.