Automatyka do bram stanowi ogromne ułatwienie życia wielu osób. Dzięki nowoczesnemu napędowi można otworzyć bramę do posesji lub garażu, nie wychodząc nawet z auta – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie. W tym artykule opiszemy cechy, którymi powinny cechować się napędy do bram oferujące zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo.

Jakie funkcje musi mieć nowoczesny napęd do bram?

Można wyróżnić szereg funkcji, które powinny posiadać dobre napędy do bram. Z punktu widzenia trwałości bramy bardzo duże znaczenie ma na przykład miękki start. Pozwalając bramie płynnie ruszać, zwiększa jej żywotność. W połączeniu z wysokiej jakości materiałami to gwarancja wieloletniego perfekcyjnego działania bramy.

Warto też zwrócić uwagę na funkcje istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Należą do nich:

  • linia fotokomórek, dzięki której brama zatrzymuje się automatycznie, gdy podczas używania pojawia się przechodząca obok osoba lub przejeżdżający pojazd,

  • lampa ostrzegawcza, która informuje użytkownika o ruchu bramy,

  • personalne klucze, dzięki którym można zablokować lub odblokować napęd ręcznie w trakcie awarii prądu, zabezpieczając garaż przed złodziejami,

  • amperometryczne wykrywanie przeszkód sprawiające, że siła otwierania bramy dostosowana jest do warunków otoczenia.

Naprawdę warto zainwestować w napęd wyposażony w te funkcje! Bezpieczeństwo jest w końcu czymś, na czym nie warto oszczędzać.

Warto przyjrzeć się również funkcjom, które zwiększają komfort użytkownika. Co powiesz na przykład na napęd obsługiwany telefonem komórkowym lub zintegrowane z centralą radioodbiorniki, które pozwalają na zaprogramowanie nawet kilkudziesięciu pilotów do bram? Takie opcje oferują obecnie prawie wszystkie nowoczesne napędy!

Napędy z baterią słoneczną – oszczędnie i praktycznie

Bardzo atrakcyjną opcją są zdecydowanie posiadające napęd wykorzystujące baterię słoneczną. Są one nie tylko ekologiczne, ale i praktyczne!

Przede wszystkim pozwalają na daleko idącą oszczędność energii. Taki napęd w trybie uśpienia zużywa jedynie 8 mA, pozwalając na roczną oszczędność rzędu 250 kW rocznie!

Tego rodzaju napęd może ułatwić życie w naprawdę wielu sytuacjach. Wystarczy wspomnieć o ewentualności awarii prądu. Wtedy na pewno docenisz fakt, że będziesz mógł użyć napędu pomimo braku dostępu do elektryczności.

Wybierz napęd idealny do swojej bramy

Powyżej opisaliśmy najważniejsze funkcje, które powinny posiadać nowoczesne napędy. Należy jednak pamiętać, że aby napęd działał prawidłowo, jego parametry powinny być dostosowane do rodzaju i wymiarów bramy. Na szczęście najpopularniejsi producenci napędów mają w ofercie szeroką gamę modeli, które można zamontować w wielu różnych bramach.

Montaż powierzmy specjalistom

Aby zagwarantować sobie niezawodne funkcjonowanie napędu, warto powierzyć jego montaż specjalistom z firmy AJM Alarmex. Pomogą oni wybrać odpowiedni model oraz dokonają jego instalacji. W skład oferty firmy wchodzą najbardziej nowoczesne modele napędów dostępne na rynku, posiadające wszystkie wyżej wymienione powyżej funkcje.

Photo by denisbin