Kobiety pragną być piękne i zadbane, czuć się doskonale we własnej skórze. Poświęcają sporo czasu na to, by dbać o siebie, co niestety nie oznacza, że uda im się zawsze uniknąć trudnych urodowych sytuacji. Tak bywa na przykład z rozstępami, które mogą pojawić się nawet na skórze wysportowanych i szczupłych kobiet. Rozstępy to jedna z pamiątek po przebytej ciąży, na którą na dobrą sprawę nie ma rady. Można wcierać w brzuch nawilżające olejki i balsamy, które mocno uelastyczniają skórę, a mimo to niechciane pręgi, na początku mające różowy kolor, mogą pojawić się w dole brzucha czy w okolicach pępka.

Rozstępy – przypadłość większości kobiet
Gdyby przyjrzeć się dokładnie skórze na całym ciele, mogłoby się okazać, że rozstępy ma większość kobiet. U wielu nastolatek pojawiają się one na przykład w okresie nagłego wzrostu, kiedy dziewczyny nabierają trochę więcej tkanki tłuszczowej i zaokrąglają się. Rozstępy mogą się wtedy pojawić na brzuchu i biodrach, a także na udach. Poza tym również skóra na piersiach jest narażona na pojawienie się rozstępów, szczególnie jeżeli dziewczynie szybko urósł biust, który osiągnął spory rozmiar. Skóra nie zawsze poradziła sobie dobrze z tak nagłą potrzebą rozciągnięcia się i dostosowania do nowych wymiarów. Tak naprawdę niewielkie rozstępy nie powinny w ogóle martwić – najczęściej wcale ich nie widać. Jeżeli jednak ten defekt urody jest na tyle duży, że negatywnie wpływa na samopoczucie kobiety i jej samoocenę, lepiej jest teraz na zawsze rozprawić się z niechcianymi pręgami na skórze.

Usuwanie rozstępów Katowice
Współczesna medycyna estetyczna oraz kosmetologia mają wiele sposobów na to, aby na zawsze pozbyć się starych rozstępów, czyli takich, które przybrały już jasny kolory. I chociaż najłatwiej jest usunąć rozstępy świeże, które mają jeszcze różowy lub jasnofioletowy kolor, w dobrym gabinecie, w którym pracuje się na nowoczesnym sprzęcie, wykorzystując najnowocześniejsze metody leczenia, uda się usunąć nawet rozstępy sprzed wielu lat. To zatem dobra informacja dla tych kobiet, które już dawno straciły nadzieję na poprawę urody swojej skóry.