Baza pod makijaż to produkt, który ma za zadanie przedłużyć trwałość naszego makijażu. Na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka rodzajów baz pod makijaż, różnią się one między sobą przeznaczeniem, właściwościami i efektem, jaki uzyskamy po ich zastosowaniu.

Najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi przez klientki bazami są: baza rozświetlająca i baza matująca. O ile łatwo się domyślić, użycie bazy rozświetlającej pomoże nam rozświetlić skórę i nadać jej naturalnego i zdrowego blasku, to zastosowanie matującej bazy pod makijaż warto przybliżyć. Nowością pośród tej kategorii produktów jest baza z efektem rozświetlacza marki Golden Rose, która w łatwy i szybki sposób zapewni skórze doskonały blask, a dzięki zawartości nawilżających składników, zadba o nawilżenie i ochronę naszej skóry.

Baza matująca – zastosowanie

Ten rodzaj bazy przeznaczony jest szczególnie dla osób mających problem z błyszczącą i   przetłuszczającą się cerą ze skłonnościami do wydzielania się nadmiernego sebum. Ponadto, matująca baza pod makijaż pomaga zminimalizować widoczne pory oraz drobne zmarszczki, wygładzając przy tym skórę i przedłużając trwałość nałożonego makijażu. Dzięki zastosowaniu bazy matującej nasza skóra pozostanie zmatowiona i wygładzona. Warto również podkreślić, że produkt ten nie daje poczucia obciążenia i lepiącej się skóry.

Warto przetestować propozycję bazy matującej od marki Golden Rose, która nie zawiera parabenów i dedykowana jest zarówno dla cery tłustej, suchej i mieszanej. Można więc powiedzieć, że jest uniwersalna, ponieważ jej główną cechą są właściwości matujące skóry.

Świecąca się skóra twarzy, to dość częsty problem. Warto więc sięgać po produkty, które pozwolą nam go zamaskować i zniwelować. W zależności od indywidualnych potrzeb, jak i, okoliczności na które przygotowujemy makijaż należy dobrać częstotliwość stosowania bazy. Nie ma bowiem potrzeby stosowania bazy pod makijaż do każdego makijażu. Zwłaszcza latem, kiedy zazwyczaj rezygnujemy ze stosowania większej ilości kosmetyków. Wówczas taki produkt jak baza pod makijaż możemy zarezerwować na większe wyjścia i specjalne okazje, kiedy szczególnie zależy nam na przedłużeniu trwałości naszego makijażu.