Jeśli poszukujesz oryginalnych ozdób, wykonanych ręcznie z naturalnych elementów, dobrym wyborem będzie biżuteria artystyczna. Srebrna oprawa doskonale współgra z blaskiem wielobarwnych kamieni, a autorski projekt sprawia, że jest jedyna w swoim rodzaju. Co jednak zrobić, żeby cieszyć się nią przez długi czas? Czytaj dalej i dowiedz się, jak dbać o biżuterię artystyczną z kamieniami naturalnymi.

Biżuteria artystyczna – ponadczasowe piękno 

Biżuteria artystyczna cieszy się niegasnącą popularnością. Pociąga bogactwem barw surowca, z którego została wykonana. Minerały to skarby natury, którym od wieków przypisuje się magiczne właściwości. Ich blask oddziałuje na wyobraźnię, wpływa na nastrój człowieka, a wiele osób wierzy, że także na jego zdrowie i powodzenie w życiu.

Bogactwo form biżuterii artystycznej z kamieniami naturalnymi, oferowanej przez takie e-sklepy jak np. Gold&Silver Splendora, sprawia, że z łatwością dopasujesz ją do swojej stylizacji i charakteru. Jej główne atuty to niepodważalne piękno każdego koralika i bliskość natury, którą możesz mieć zawsze przy sobie. Co zrobić, żeby biżuteria nie straciła swojego blasku? 

Jak dbać o bransoletki z kamieni naturalnych? 

Odpowiednie traktowanie biżuterii artystycznej z kamieniami naturalnymi to gwarancja jej długowieczności. Opieka nad delikatnymi ozdobami nie jest trudna. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku zasad, a będziesz się nią cieszyć przez wiele lat. 

Przechowywanie biżuterii 

Biżuterię artystyczną wykonaną z kamieni naturalnych przechowuj w suchym i chłodnym miejscu. Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Nieużywaną chowaj do woreczków uszytych z miękkich tkanin , takich jak len, jedwab czy bawełna. Pamiętaj, że zbyt duża wilgotność niekorzystnie wpływa na kamienie i srebro, więc unikaj zostawiania jej w łazience. 

Zakładanie biżuterii artystycznej 

Jeśli zamierzasz użyć perfum, balsamu do ciała lub lakieru do włosów, ściągnij biżuterię. Załóż ją dopiero na czystą i suchą skórę, najlepiej jako ostatni element codziennej garderoby. Dzięki temu unikniesz zaciągnięcia tkanin, a także będziesz mieć pewność, że przypadkiem nie zerwiesz ozdoby. 

Jak czyścić biżuterię artystyczną z kamieni naturalnych? 

Wystarczy przetrzeć ją suchą, miękką ściereczką. Od czasu do czasu możesz przemyć ją także pod bieżącą wodą. Nie używaj detergentów, a będziesz mieć pewność, że Twoja biżuteria artystyczna na długo zachowa swój naturalny blask.