Bezpieczeństwo najbliższych z pewnością jest dla Ciebie zawsze na pierwszym miejscu. Podróżując z dziećmi, pamiętasz o odpowiednim foteliku, zapięciu pasów i innych zasadach bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów. Warto pomyśleć również o wyborze właściwego ubezpieczenia komunikacyjnego — dzięki niemu Wasza rodzina będzie przygotowana na każdą nieprzewidzianą sytuację.

Najpierw obowiązki: nie zapomnij o OC!

Na pewno każdy właściciel pojazdu zdaje sobie sprawę, że posiadanie ważnego ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkowe. Jeśli jednak kupujesz używany samochód, przechodzi na Ciebie ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela. Zdarza się czasem zapomnieć o sprawdzeniu terminu jego wygaśnięcia — co może stać się poważnym problemem. Dlatego warto pilnować formalności i zadbać o to, by ubezpieczenie zawsze było ważne.

OC to obowiązkowe ubezpieczenie (sprawdź też inne ubezpieczenia komunikacyjne: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/) – dlatego jego zakres jest określony ustawowo. W związku z tym możesz w tym przypadku kierować się przede wszystkim ceną. Jeśli chodzi o ubezpieczenia dobrowolne, kluczowy będzie zakres — tanie opcje mogą okazać się w praktyce mało przydatne, gdy faktycznie dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia.

Autocasco: zadbaj o budżet rodziny

Zakup samochodu rodzinnego to poważny wydatek, związany często z wieloma poświęceniami bądź latami oszczędzania. Utrata auta na skutek kradzieży czy konieczność dokonania kosztownej naprawy po stłuczce to na pewno mało optymistyczna wizja — taka sytuacja mogłaby odbić się niekorzystnie na domowym budżecie.

Dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Taka polisa może mieć różny zakres, najczęściej jednak stanowi zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia auta w kolizji, wypadku, z powodu działania osób trzecich czy klęski żywiołowej. Możesz też zdecydować się na zabezpieczenie na wypadek kradzieży (także wyposażenia auta bądź jego części).

Ubezpieczenie NNW — kiedy się przydaje?

Nikt z nas nie lubi myśleć o tak trudnych sprawach jak poważny wypadek i kalectwo, czy też — co gorsza — śmierć członka rodziny. Jednak znacznie lepiej jest podejść do tej kwestii rozsądnie i zabezpieczyć się na czarną godzinę. Dzięki temu w tak ciężkiej sytuacji nie trzeba będzie przynajmniej martwić się o kwestie finansowe, ponieważ w przypadku wypadku, w którym dojdzie do uszkodzenia ciała, trwałego uszczerbku na zdrowiu czy śmierci, osoba ubezpieczona lub jej rodzina otrzyma odszkodowanie.

Pakiet Assistance gwarancją spokojnego wyjazdu

Podczas wyjazdu z dziećmi awaria samochodu na środku drogi to naprawdę duży problem. Jeśli wykupisz pakiet Assistance, otrzymasz szybkie wsparcie w postaci usunięcia usterki czy odholowania auta. Sprawdź dokładnie zakres ubezpieczenia — może ono objąć także dostarczenie auta zastępczego, opłacenie noclegu w hotelu czy pomoc w złomowaniu samochodu.

Jeśli wybieracie się autem na zagraniczne wakacje, przekonaj się, czy na pewno Twój pakiet Assistance obejmuje także terytorium poza granicami Polski. Możliwe, że konieczne będzie rozszerzenie pakietu lub wykupienie specjalnej polisty krótkoterminowej, która zapewni Twojej rodzinie bezpieczeństwo podczas zagranicznego wyjazdu.