871921_31859904Coraz częściej decydujemy się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej domu czy mieszkania. Ta jednak chroni raczej nasze finanse na wypadek powstałej szkody, nie zabezpieczy jednak domowników przed włamaniem, kradzieżą czy napadem. Jak więc sprawić, by we własnym domu czuć się bezpiecznie i komfortowo?

Jak podaje Komenda Główna Policji, każdego roku na terenie Polski dochodzi do blisko 127 000 włamań z kradzieżą. Niestety w wyniku pogarszającej się sytuacji ekonomicznej i większego bezrobocia z roku na rok liczba ta wzrasta (http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/uwaga-rosnie-liczba-kradziezy-z-wlamaniem-do-mieszkan,1930271,4206).

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się jak najlepsze zabezpieczenie miejsc, przez które włamywacze dostają się do nieruchomości. Obecnie coraz częściej stawia się na nowoczesne rozwiązania, które w 100% zabezpieczają naszą własność przed wizytą niepożądanych gości.

Zamki na odcisk

To innowacyjny system oparty na technologii biometrycznej, którego główną istotą jest otwieranie drzwi przy pomocy palca. Zamek tego rodzaju posiada specjalny skaner, który koduje linie papilarne osób uprawnionych do otwierania drzwi. Co więcej, zamki na odcisk palca posiadają dodatkowo klawiaturę, za pomocą której możliwe jest otwieranie drzwi przy pomocy specjalnego kodu, a nawet wkładkę bębenkową, która umożliwia otwarcie za pomocą standardowego klucza. Dodatkowym atutem jest możliwość zarejestrowania modułu radiowego, dzięki któremu możliwe staje się zdalne sterowanie zabezpieczeniem zamkowym.

Zamki szyfrowe

To kolejne nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na zabezpieczenie naszego domu. Co więcej, zamek na kod pozwala zapomnieć o standardowych kluczach i związanej z nimi ciągłej obawie przez ich zgubieniem czy kradzieżą. Zamki na szyfr, jakie dostępne są między innymi na stronie www.bez-klucza.pl,otwierane są przy pomocy indywidualnie ustalonego PIN-u. Tym samym wejście do wnętrza możliwe jest tylko dla osób, które znają określony szereg cyfr.

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest fakt, iż moduł szyfrowy zamieszczony może zostać w postaci klamki kodowej – dzięki temu nie jest konieczna wymiana całego zamka, a ta innowacyjna klamka montowana jest w miejsce starej.

Jak widać, istnieją więc rozwiązania, które nie tylko skutecznie zabezpieczają przed włamaniem, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo naszego dobytku i rodziny, ale również poprawiają komfort naszego życia. Od teraz nie musimy również martwić się zgubieniem kluczy ani kłopotami, jakie wyniknąć mogą w przypadku ich zapomnienia.