W ostatnich kilku latach bardzo prężnie rozwija się rynek sprzedaży internetowej. Kiedy ma się pomysł na tego rodzaju działalność, warto taką sytuację wykorzystać i otworzyć własny sklep internetowy. Może stać się to opcją szczególnie ciekawą dla kobiet, które zajmują się domem, dziećmi lub po prostu nie odnajdują się w pracy na etacie i wolą postawić na samorealizację.

Jak założyć sklep internetowy w prosty sposób?

Wizja założenia własnego sklepu online może wydawać się dla wielu kobiet dość przerażająca, ze względu na jego wymagania technicznie. Warto więc wiedzieć, że obecnie wcale nie jest to aż tak trudne. Wszystko dzięki platformie Sky-Shop.pl, która umożliwia proste i szybkie założenie sklepu internetowego. Na początek trzeba jednak wybrać to, co będzie się sprzedawać, następnie domenę oraz nazwę swojego sklepu.

Warto tutaj zaznaczyć, ze od jakiegoś czasu prawo pozwala na prowadzenie sprzedaży internetowej jako działalności nierejestrowanej: jest to możliwe, kiedy każdego miesiąca uzyskuje się przychód, który nie nie przekracza 50% minimalnej płacy. Nie odprowadza się wtedy składek ZUS. Kiedy jednak dochody są wyższe, biznes należy zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym albo w Ewidencji Działalności Gospodarczej. I tu można jednak liczyć przez pewien okres czasu np. na niższe opłaty w ZUS. Tak sprzyjające warunki sprawiają, że sklepy internetowe zakładają zarówno przedsiębiorcy posiadają działający sklep stacjonarny, jak i oczywiście osoby dopiero zaczynające swoją działalność (wyłącznie w formie internetowej).

Jak prowadzić i co sprzedawać w sklepie internetowym?

Tak jak było wspomniane już wcześniej, najlepszym pomysłem na proste założenie sklepu internetowego jest sklep na abonament na platformie Sky-Shop. Platforma ta zapewnia bowiem łatwe działania i wiele udogodnień. Po pierwsze, proponuje niezwykle stabilne i wydajne oprogramowanie, a także wiele opcji konfiguracji oraz funkcji swojego sklepu internetowego. Po drugie, zapewnia darmowy kreator szablonu sklepu. Po trzecie, daje pewność integracji z wieloma hurtowniami internetowymi, a także z: systemami płatności, porównywarkami cen oraz kurierami. Po czwarte, wśród usług Sky-Shop znajduje się także nieustanna pomoc techniczna. I wreszcie, po piąte, pierwsze 14 dni współpracy jest darmowe, więc możemy bez problemu sprawdzić czy takie oprogramowanie sklepu będzie nam odpowiadać.

Jak więc widać, taki sklep to niewielki wkład początkowy, łatwa obsługa i oczywiście możliwość zarabiania na własnej pasji. Kiedy bowiem chodzi o to co sprzedawać w Internecie, opcji może być wiele. Panie ze zdolnościami manualnymi mogą postawić na różnego rodzaju rękodzieło. Pozostałe kobiety chcące zarabiać na działalności e-commerce, mogą się zaś zdecydować np. na współpracę z hurtowniami i sprzedawaniem najróżniejszych produktów. Najważniejsze jest wtedy, by znaleźć doskonały pomysł na ich promocję (kiedy są popularne) lub postawić na produkty niszowe. Wtedy też, oczywiście w zależności od celów i ilości czasu poświęcanego na rozwój sklepu, stać się on może naprawdę dochodowym biznesem.