Skarpety, kubek, czekolada z marketu i gotowy zestaw kosmetyków. Brzmi znajomo? Jeśli nie chcesz w tym roku zostać Królem Nietrafionego Prezentu, sprawdź, co bliskim podarować wypada. Poznaj najpopularniejsze gadżety elektroniczne dla osób w każdym wieku. Wręcz członkom rodziny to, co naprawdę ich ucieszy!

Dla fana muzyki – odtwarzacz muzyczny i nie tylko!

Pierwszym tropem w poszukiwaniach podarunku dla miłośnika muzyki jest odtwarzacz muzyczny. Fakt, to dobra propozycja. MP3 i MP4 pozwalają na zabieranie ulubionych dźwięków wszędzie – na spacer z psem, do sklepu, do pracy i szkoły. To przyjemny sposób na wypełnianie wolnego czasu.

Ale MP3 i MP4 to nie jedyne tropy. Jeśli Twoja bliska osoba lubi słuchać muzyki na głos i ma już dobry odtwarzacz muzyczny, podaruj jej głośniki bezprzewodowe. Służą do sparowania ze smartfonem lub laptopem za pośrednictwem Bluetootha, fal radiowych lub Wi-Fi. Z odpowiednio zabezpieczoną obudową mogą być odporne na pył, piasek, a nawet wodę. Obdarowana osoba zabierze je ze sobą na wakacje, działkę, imprezę na świeżym powietrzu.

Ostatnia propozycja to słuchawki bezprzewodowe, dedykowane miłośnikom muzyki i jednocześnie sportowcom. Dzięki braku przewodu elektrycznego łatwiej będzie im wykonywać ruchy. Jeśli ćwiczenia na świeżym powietrzu odbywają się w bezpiecznym miejscu, np. na łące, słuchawki mogą być dokanałowe. Jeżeli jednak bliska osoba biega lub jeździ na rowerze blisko drogi, wybierz model mniej wygłuszający dźwięki z zewnątrz. Sportowiec musi usłyszeć potencjalne zagrożenie.

Podaruj nastolatkowi gadżety do smartfona

Pół żartem, pół serio można napisać, że życie przeciętnego nastolatka ogranicza się do działalności na smartfonie. Wiecznie do niego przyklejony, wysyła smsy i wiadomości na komunikatorach, publikuje zdjęcia na portalach społecznościowych i korzysta z różnorodnych aplikacji. Wyrządzisz mu przyjemność, jeśli uwzględnisz ten fakt podczas wybierania prezentu.

Co zatem wręczyć nastolatkowi uzależnionemu od smartfona? Oczywiście gadżet, który będzie mógł z nim sparować! Wcześniej wymieniliśmy słuchawki bezprzewodowe i głośniki przenośne. Teraz do listy dorzucamy smartwatch, a więc inteligentny zegarek, który dzieli szereg funkcji z przeciętnym smartfonem, a do tego pozwala na wyświetlanie powiadomień: o połączeniach, smsach, mmsach i konwersacjach odbywających się na komunikatorach. Może mieć także nadajnik GPS, licznik kalorii i pulsu, funkcję wyznaczania tras czy mierzenia jakości snu. Powinien posłużyć mu długo – nawet po tym, jak skończy się uzależnienie od smartfona.

Trochę kultury, czyli książka w elektronice zaklęta

Jak przekonać młodzież do czytania książek? Jak podtrzymać miłość literacką u osób, które nie mają pieniędzy na nowe książki lub nie mogą sobie pozwolić na trzymanie ich w domu? Recepta jest jedna: czytnik e-book! Dzięki temu niewielkiego urządzeniu elektronicznemu można zgromadzić wszystkie ulubione pozycje w jednym miejscu. Mało tego, nowoczesne czytniki e-book umożliwiają robienie własnych notatek i wyszukiwanie słów, których nie zrozumieliśmy. To świetny gadżet do czytania w obcym języku.

Gdzie szukać tych wszystkich przedmiotów, żeby nie pójść z torbami, zanim w ogóle zaczną się święta Bożego Narodzenia? Poczekaj na Cyber Monday w Euro i zamów wszystkie gadżety taniej, na dodatek nawet nie wychodząc z domu!