Problem zaopatrzenia się w specjalne pojemniki do segregacji śmieci dotyczy przede wszystkim gospodarstw domowych, które same takie śmieci odpowiednio przygotowują do odbioru przez odpowiednią firmę gospodarującą odpadami. Jednak w takim domu jednorodzinnym warto w wygodny sposób zorganizować całą segregację, po pierwsze aby robić to dobrze, a po drugie, aby nie było to dla nas uciążliwe. Dlatego też konieczne są odpowiednie pojemniki.

Jak w sposób higieniczny segregować śmieci?

Zazwyczaj składamy je do pojemników po to, aby raz na jakiś czas odebrała je firma, która zajmuje się ich wywozem. Taka firma zazwyczaj wyposaża każde gospodarstwo w specjalne pojemniki z tworzywa sztucznego, w których w specjalnych, czarnych workach gromadzi się odpady zmieszane. To, czy dane gospodarstwo będzie dodatkowo segregować śmieci zależy od indywidualnej decyzji – jeśli tak to warto zaopatrzyć się na własną rękę w pozostałe pojemniki, które tą segregację ułatwią. Oczywiście, takie pojemniki trzeba też czyścić – można myć je wodą pod ciśnieniem z dodatkiem detergentu, a następnie zostawić je do wyschnięcia.

Szybko i w jak najprostszy sposób

Najlepszym rozwiązaniem jest dokupienie pojemników z tworzywa sztucznego ze specjalną klapką w określonych kolorach: niebieski to makulatura, żółty to tworzywa sztuczne, zielony lub biały to szkło, a brązowy to pojemnik na bioodpady. Te pojemniki mogą służyć do gromadzenia śmieci, ale sama firma odbierze od nas śmieci w specjalnych workach utrzymanych w takiej samej kolorystyce. Pojemniki więc pomagają nam samym w odpowiedniej gospodarce odpadami.

Bioodpady – to także warto wiedzieć

O ile już przyzwyczailiśmy się do segregowania papieru czy też plastiku, bioodpady mogą być dla nas czymś nowym. Specjalny, brązowy pojemnik na bioodpady to miejsce, gdzie można wrzucać pozostałości roślinnych produktów spożywczych, obierki, resztki warzyw i owoców, a także skorupki jaj, fusy, trawę, liście czy też uschnięte kwiaty. Ten rodzaj odpadów jest szczególny – rozkładają się one bardzo szybko, gdyż wystarczy zaledwie kilka miesięcy, aby zamieniły się w kompost.

Właściwa organizacja segregacji śmieci to klucz do tego, aby robić to w wygodny sposób i mieć takie poczucie, że robi się to dobrze.

abrys-technika.pl- pojemniki na bioodpady