Menopauza to moment, kiedy w organizmie kobiety zaczyna się kolejna rewolucja. Zmiany dotyczą tak naprawdę całego organizmu, także skóry. Wtedy staje się o wiele bardziej wymagająca. Dowiedz się, czego potrzebuje dojrzała skóra.

Skóra w czasie menopauzy

Na wygląd i kondycję skóry wpływ ma bardzo wiele czynników. U kobiet najważniejszym z nich są zmiany hormonalne, zwłaszcza w poziomie estrogenów, nic więc dziwnego, że w okresie menopauzy właśnie ta część ciała szczególnie szybko się zmienia. Starzenie się skóry to proces, który rozpoczyna się długo przed menopauzą, jednak w tym okresie jest on szczególnie nasilony. I szczególnie widoczny.

Gwałtowny spadek estrogenu we krwi powoduje, że fibroblasty praktycznie przestają produkować kolagen i inne białka konieczne do prawidłowego funkcjonowania skóry. Właśnie przez to twarz od razu traci na jędrności. Zmarszczki i bruzdy stają się dobrze widoczne, zmienia się owal twarzy, skóra na szyi staje się lekko obwisła. Najnowsze badania dowiodły jednak, że zmiany można odwrócić, nawet już po menopauzie.

Wymagania skóry dojrzałej

Skóra dojrzała potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Przede wszystkim odżywienia i regeneracji, której sama nie jest w stanie sobie zapewnić. Dlatego konieczna jest aktywna pielęgnacja skóry dojrzałej. Twoim największym sprzymierzeńcem powinien stać się krem przeciwzmarszczkowy.

Skóra kobiet po menopauzie może potrzebować także dodatkowego nawilżenia i natłuszczenia, czyli uzupełnienia lipidów. Bariera ochronna, czyli płaszcz hydro-lipidowy, w tym czasie ulega pogorszeniu, warto więc zadbać o jej odbudowę. To zahamuje proces powstawania zmian.

Krem przeciwzmarszczkowy wystarczy?

Cóż, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Zależy JAKI krem przeciwzmarszczkowy masz na myśli. Ten, który pracuje na powierzchni skóry i lekko ją napina, na pewno nie będzie wystarczający. Potrzebujesz czegoś naprawdę silnego, wieloskładnikowego preparatu, który zadba o wszystkie potrzeby twojej skóry.

Krem przeciwzmarszczkowy do skóry po menopauzie powinien zawierać nie tylko składniki pobudzające produkcję kolagenu (chociaż to kluczowe do utrzymania elastyczności i jędrności), lecz także kwas hialuronowy, który zadba o nawilżenie i gładkość. Najlepszym przykładem będzie krem Neovadiol Kompleks Uzupełniający, który zawiera wszystko, czego potrzebuje twoja skóra. Pielęgnację możesz uzupełnić kompleksem olejków Magistral Elixir, który zapewni odpowiedni poziom lipidów. Popraw wygląd swojej skóry i wycisz tykanie zegara na długo.